štvrtok 16. apríla 2015

Astra Militarum vs. Dark Angels / Eldars (1.850 pts.)

Sacrifice

Thought for the day: 
For every battle honour, a thousand heroes die alone, unsung, and unremembered.

Taktický report so stručným komentárom, army listami a kopou fotiek: 

Astra Militarum vs. Dark Angels / Eldars


Lord Commissar Teph Zias neveril vlastným očiam. Cisárovi vyvolení, jeho Anjeli smrti, po boku "xeno" špiny. Brániaci tie isté pozície. Nechápal to. Akoby z diaľky k nemu doliehal hlas inkvizítora Utrechta Arsteina, člena svätej Inkvizície, udeľujúceho inštrukcie. Nie inštrukcie, opravil sa v duchu, rozkazy. 
Od schôdzky s velením, kde mu bolo zverené velenie nad malým útočným oddielom, ubehla sotva pár hodín. Rýchly transport na miesto určenia, cisárom zabudnutú a opustenú dieru. Stretnutie s inkvizítorom. Stručné inštrukcie. Teda skôr rozkazy. 
A teraz tu stoja, pred sebou ruiny možno niekedy v minulosti prosperujúcej obchodnej základne. A pred nimi ich "nepriateľ". Cisárovi vyvolení. 

Deploy. 
Inkvizítor sa neobťažoval s podrobnosťami. Žiadne zbytočné slová, žiadne vyčerpávajúce vysvetlenia. Bez varovania zavelil k postupu vpred. A línie imperiálnych gardistov sa za výkrikov seržantov pohli. Z bastioni sa ozval rev heavy boltru a Zias vedel, že veterán seržant Khaerr a jeho snajperi našli svoj prvý cieľ. Relatívne ticho ich postupujúcich línií pretali bolestivé výkriky gardistov z prvých radov. Projektily mimozemšťanov sa zahryzli do mäsa a kostí. Spoza ruiny sa vynorilo gravitačné vozidlo eldarov. Zias poznal jej krivky, aj smršť ktorú dokáže na bojisku vyvolať. Wave serpenta. Nevedel či nepriateľské vozidlo zaregistroval aj inkvizítor. Voxom sa spojil s Tempestorom Vinstrom.

Wave serpenta vyšla vpred imperálnym radom.
Po flankoch sa posúvajú do coveru motorky.
"Tempestor Vinster. Vizuálny kontakt. Nepriateľské vozidlo. Potrebná okamžitá eliminácia." Po krátkej konverzácii sa dozvedel, že po krídlach sa k nim blížia dve malé jednotky motoriek. Takáto rýchla a mobilná jednotka sa im v momente mohla prehnať radami a ich postup by bol spomalený, možno aj zastavený. "Eliminačný protokol Alpha povolený, Tempestor."  Zbavte nás týchto hrozieb. Cisár ochraňuje.

Glory boys v akcii. Bezchybný deploy, maximálna efektivita.
Príchod scionov pebehol ako dobre nacvičené predstavenie. Nad hlavami im v jednom momente zazneli motory Valkýr, v ďalšom momente sa na bojisku zhmotnilo niekoľko desiatok postáv. Chránení mohutnejším carapace brnením vyzerali impozantnejšie ako bežní gardisti. Glory boys. Scioni. Hneď po dopade sa rozozvučali ich zbrane a v perfektnej synchronizácii sa zahryzli do radov nepriateľa. "Komisár, jednotky motoriek úspešne eliminované. Primárny cieľ poškodený, ale nevyradený. V ruine detekovaná unita eldarských snajperov, paľba ich zahnala na útek. Požadujem okamžitú podporu. Devastujúca odvetná paľba." 

Serpenta s posledným HP a boltre s plasmami
namierené tým nesrávnym smerom. Na scionov.
"Vpred muži impéria. Vaši druhovia Vás potrebujú. Vpred. Za Cisára. Za Cadiu." Kým sa však ich zbrane skrížili so zbraňami edarov, viac ako polovica Tempestorových mužov bola zabitá, ďalšia štvrtina efektívne vyradená z boja. Aj napriek malému počtu jednotiek v radoch nepriateľov, ich streľba bola efektívna. Smrteľne efektívna. "Kontakt. Terminátori na ľavom krídle. Dve jednotky. Neefektívne prostriedky. Žiadam o možnosť preskupiť sa." zaznelo v komisárovom voxe. Uhol sa pred úderom eldarského fire dragona, ktorý by menej skúseného duelanta pripravil o hlavu a zaboril svoj meč do slabého článku jeho zbroje. Eldar padol na kolená, kde ho zasypali rany od okolitých gardistov. Eldar sa zrútil pod náporom úderov a už sa nepostavil. Teraz si nemohli dovoliť zastaviť svoj postup, vnorili sa do radov nepriateľa a potrebovali zasadiť smrteľný úder. "Zamieta sa. Držte pozície za akúkoľvek cenu. Opakujem, držte pozície za akúkoľvek cenu." Vedel, že tým mužom podpísal rozsudky smrti, ani oni nemohli eliminovať jednotku mariňáckych elitných jednotiek. Eliminovať nie, ale spomaliť. A to bolo to čo potrebovali. 

Scioni kryjú postup blobu. Straty na strane scionov sa blížia 90%.
Kým sa nedostali do boja muža proti mužovi, Zias ani nezaregistroval prítomnosť inkvizítora. Keď však došlo na boj zblízka a zbrane gardistov sa odrážali od power armourov mariňákov, zmenil sa na prízrak. Prízrak, ktorého matne žiariaci meč pulzujúci temnou energiou prechádzal mariňáckym brnením s nepochopiteľnou ľahkosťou. Kde bajonety zanechávali ledva viditeľné škrbance, jeho meč oddeľoval končatiny od tiel. Zanechával hlboké a krvácajúce rany. Krvavá stopa cez rady eldarov aj mariňákov sa niesla v smere jeho pohybu. Stopa, ktorú nasledovali rady gardistov túžiacich pomstiť svojich mŕtvych druhov.

Blob na čele s iknvizítorom a komisárom sa prehnali súperovými líniami.
"Uhnite mi z cesty komisár. Postarám sa o nich." Zias nestihol zareagovať. To už však zbraň v rukách inkvizítora ožila a očistný plameň sa prehnal radami eldarov. Keď oheň stratil na intenzite, v jeho žiare ostala stáť jediná postava. Farseer. "Je váš komisár." Oznámil mu inkvizítor so sotva badateľným úsmevom na tvári. Zias ani nemusel vydávať rozkaz. Osamotená postava eldarského farseera sa mu stratila v mase tiel gardistov, ktorý sa na neho vrhli s jediným úmyslom. V momente smrti eldarského vodcu zasiahla vedomie Ziasa neviditeľná sila a stratil vedomie. 


Farseer pohltený conscriptami.
Zias sedel v svojej kajute na prepravnej lodi smerujúcej k novej bojovej zóne. V rukách zvieral dataslate s informáciami o misii, ktorej sa prednedávnom zúčastnil na popud inkvizítora Utrechta Arsteina. Nalial si pohár amasecu a znovu sa pustil do čítania. 
Stret imperiálnych síl s eldarmi, podporenými jednotkami chaos mariňákov, bol krvavý. Z nasadených scionov prežilo sotva 5%, medzi nimi aj Tempestor Vinster (zo stretu si odniesol novú bionickú náhradu pravej ruky), a niečo vyše 19% gardistov. Po smrti eldarského farseera sa zvyšky síl chaosu stiahli. Vo svojom vnútri cíti, že na tej správe nie je niečo v poriadku, nejaký detail, ktorý nebol správny. Vždy keď sa dostal k časti správy o temných spojencoch eldarov, akoby vo svojej hlave doslova cítil prázdny priestor. Odpil si z pohára, odložil dataslate a začal študovať podklady k ich novému ťaženiu.  

Lord Komisár sa nikdy nedozvedel, že po akcii bola jednotka podrobená úprave pamäti vykonanej agentami inkvizície. Nikto mu nevysvetlil, že inkvizítor Arstein bol členom úzkej skupiny inkvizítorov pátrajúcich po dôkazoch proti jednej konkrétnej kapitule hviezdnych mariňákov. Temných anjelov. 
Rovnako sa Teph Zias nedozvedel o skutočnosti, že inkvizítor Utrecht Arstein bol vyhlásený za nezvestného pár mesiacov od incidentu s eldarmi, jeho loď sa ponorila do prúdov warpu (nenápadne pozorovaná a prenasledovaní bojovou loďou hviezdnych mariňákov), z ktorých sa už nevynorila. 

Temný anjeli neboli na planéte náhodou. Pritiahli ich tam machinácie eldarov, ktorí im mali poskytnúť informácie o jednom z ich "padlých", unikajúceho od čias keď bolo impérium vrhnuté do víru občianskej vojny vyvolanej warmastrom Horusom. Toho najhľadanejšieho zo všetkých. Táto informácia však navždy ostala v mysli zabitého farseera. A tak lov Temných anjelov pokračuje ďalej.

Ďakujem za pozornosť.
+++ Alessan +++

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára