pondelok 11. augusta 2014

Astra Militarum vs. Eldars (IA11 Scenario 5 - Escape from the depths)Takže tento krát sme vyskúšal misiu: Scenario 5 z IA11 Doom of Mymeara, kde proti sebe stoja Astra Militarum a Eldari. Podľa fluffovej časti knihy ide časovo o posledný stret medzi týmito armádami. Pre priblíženie celkovej situácie, stručné zhrnutie o čo ide (za prípadné nepresnosti sa tým čo to čítali ospravedlňujem):

Všetko sa odohráva na planéte Betalis III, ktorá je z veľkej časti pokrytá ľadom a ktorú impérium využíva na ťažbu. Postupne dochádza k výpadkom spojenia s jednotlivými stanicami a keď tam dorazia prieskumné oddiely, stanice sú zničené a osadenstvo pobité do posledného človeka. 

Na planétu je prevelený 6th cadiansky obrnený regiment pod velením generála Odona, ktorý sa po postupnom odhalení útočníkov (eldarská aliancia dvoch craftworldov a korzárov) a po príchode inkvizítora Danzk-a, plne ujíma organizovania obrany proti eldarom. Nasledujú epické bitky mechanizovaných armád, bitky v úzkych zamrznutých kaňonoch, príchod eldarských titánov, príchod imperiálnych titánov, ich stret až po príchod great company Brana Redmawa. Vrelo odporúčam prečítať, má to dobrý spád a aj preto tu nebudem riešiť podrobnosti (aby som neprezradil všetko).

Po všetkých týchto udalostiach inkvizítor Danzk, ktorého zžierajú pochybnosti o tom z akého dôvodu sa spojená armáda eldarov snaží bojovať na bezvýznamnej planéte, prichádza na to, že cieľom eldarského úroku bola diverzia, a že pravdepodobným miestom o ktoré sa eldari zaujímajú je banícke zariadenie Aresta IV. Keďže všetky vojenské sily sú porozmiestňované po celej planéte, zo svojou skupinou (pozostávajúcou z 3 cadianskych kasrkinov, 2 ogrynov a techpriesta) zorganizuje vojenskú skupinu zloženú z malého oddielu veteránov, väčšieho počtu bežných vojakov a miestnej milície a vydá sa na miesto posledného boja - do banských útrob Aresty IV.

Tam je potom svedkom znovuzrodenia jedného z eldarských phoenix lordov - Irillyth, zakladateľa Shrine of Shadow Spectres - dlho strateného a hladaného (odporúčam si prečítať fluff, je tam v stručnosti opísané čo sa stalo, kam zmizol a ako ho našli, a nechcem to prezrádzať). Uvedomujúc si hrozbu, inkvizítor vie aká úloha ho očakáva. Nedovoliť oživenému phoenix lordovi opustiť priestory bane a pripojiť sa k svojmu craftworldu.

A tu začína naša misia, ktorej parametre s kopou obrazového materiálu, podmienkami misie, army listami a priebehom nájdete v tomto linku:
AM vs. Eldars IA11 Scenario5Ilustračné foto.
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára