streda 18. februára 2015

Astra Militarum vs. Ultramarines (1.500 pts.)

MindtrickKomisár Zias pozorne sledoval okolie z vrchu chiméry. Podľa posledných správ mala byť oblasť opustená, prieskum neukázal žiadne presuny síl Nepriateľa. Kampaň proti silám chaosu neprebiehala tak ako sa očakávalo, a postup na niektorých dôležitých frontoch bol dokonca zastavený. Navyše sily chaosu zapojili do hry svojich čarodejníkov. To bol aj dôvod bolesti hlavy, ktorá ho sprevádzala od rána. Čary. Mágia. Sily warpu.

Velenie mu dalo k dispozícii vlastného psykera. Matheius si za dobu strávenú s regimentom vyslúžil úctu a uznanie nielen u vojakov, ale aj u dôstojníkov a tak jeho účasť v prostredí presiaknutom mágiou ako podporného elementu bola jasná od začiatku. Komisár však prítomnosť psykera pociťoval ako príťaž. Ďalší objekt, na ktorý musí míňať časť svojej pozornosti v zápale boja a v prípade nutnosti zakročiť. Reflexívne pohladil pažbu svojej bolt pištole. Každý problém sa dá vyriešiť dobre mierenou guľkou do stredu čela, pomyslel si.


„Kontakt, kontakt.“ Voxový prijímač v jeho uchu ožil aktivitou. „Početné ciele“, nasledovalo. Zdá sa, že informácie prieskumníkov neboli tak presné, v tejto oblasti sa mali vyskytovať len imperiálne sily. Pohľad cez ďalekohľad mu potvrdil jeho obavy, mariňáci. Avšak nie tí lojálni. Toto boli chaosom pretvorené verzie anjelov smrti. V šere rozoznával obrysy postáv v power armouroch, kde tu sa mihla aj mohutnejšia terminátorská verzia.


Toto bude nerovný boj, napadlo ho. Sily, ktoré mal k dispozícii sa vďaka hot-shot lasgunom v rukách scionov a battle kanónu na leman russe mohli vysporiadať s pevným plátmi power armourov, ale terminátorská zbroj bola nad sily väčšiny ich zbraní.

Preto sa rozhodol, že najlepšou voľbou bude zaútočiť na skupinu mariňákov v ruine a oblúkom sa vyhnúť postupujúcim terminátorom. Hellhound a jednotka veteránov s meltami poslúžia ako rozptýlenie a možno sa im podarí poškodiť nepriateľské vozidlá. A spočiatku vyzeralo, že táto taktika aj zaúčinkuje. Po úvodnej výmene výstrelov a odhadnutí zbraní, ktoré má nepriateľ k dispozícii však do hry vstúpil neznámy faktor. Nepriateľské vzdušné sily.


Ich príchod bol hlasný, znel najmä po výbuchoch vozidiel jeho skupiny. Na túto hrozbu však nemal žiadnu odpoveď. „Zias všetkým vozidlám, rýchly postup vpred, opakujem rýchly postup vpred. Kryte sa medzi budovami a terénom, nepriateľ ma vzdušnú podporu.“ Niečo blokovalo spojenie s velením, to bolo to, čo tvrdil operátor voxu. Na žiadosti o podporu nedostali žiadnu odpoveď. Bleskový presun ho dostal z dohľadu scionských chimér so psykerom.

Matheius ho cítil, aj napriek vzdialenosti, ktorá ich delila. Blížil sa. A s ním jeho psy. Rýchly pohľad z fire pointu, pár zašepkaných slov, gesto urobené dlaňou. Blesky z jeho ruky zasiahli najbližšieho terminátora plnou silou. Videl ako silové pole zosilnelo v snahe odraziť útok a ochrániť svojho nositeľa, ale zlyhalo. Terminátor jednoducho prestal existovať. Náhly náraz doboku, chiméra sa prestala hýbať. „Nutný výstup, pancier je poškodený.“ registruje slová seržanta scionov. Všetko prežíva ako spomalene. Dym z chiméry mu podráždil oči, ale vonkajší vzduch mu ich prečistil.


Z dymu sa vynorila silueta a hlava bojovej palice, žiariaca od silového poľa obklopujúce ju, ho minula len o pár milimetrov. „Tak sa stretávame tvárou tvár.“, zaznelo mu v hlave. Pred ním sa týčila obrovská postava v terminátorskej zbroji. „A teraz umrieš, psyker.“

Spoza budovy sa ozval nezameniteľný zvuk strieľajúcich hot-shot lasgunov. To znamenalo len jedno, nepriatelia sa dostali na dosah. Na statusovom displaji v chimére videl straty svojej skupiny. Zatiaľ jeden devil dog a tri chiméry. To znamená, že scioni sú mimo transportu, bleslo mu hlavou. Spoločne so psykerom. „Zadržte terminátorov, za každú cenu.“ Vedel, že cena, ktorú budú musieť zaplatiť bude vysoká. Zároveň si bol ale istý, že scioni prevedú jeho rozkaz bez ohľadu na vyhliadky.


Duel prebiehal mlčky. Výpad striedal obranu. Zbrane do seba narážali, každý ich stret bol sprevádzaný spŕškou iskier. Nerovný súboj nebol až taký nerovný. Scioni aj napriek minimálnym šanciam zlikvidovali troch terminátorov a teraz dorážali na toho posledného. Cítil vyčerpanie, nielen svoje, ale aj svojho oponenta. Sily warpu si na oboch vyžiadali svoju cenu. Agonické výkriky scionov znamenali, že ostal sám. „Cisár chráni.“


„Vystúpiť, vystúpiť. Zlikvidujte tú chaosácku špinu raz a navždy. Za cisára.“ Bolt pištol v jeho ruke posielala guľky v ústrety najbližším cieľom. Za jeho chrbtom sa sformovala posledná skupina veteránov. Z ich chiméry ostal len dymiaci vrak. Otočil sa k smerom k preživším scionom zo svojej veliacej skupiny s rozkazom na perách.  V tom momente ho explózia odhodila stranou.


Správa o incidente bola stručná. Spísaná bola librarianom Varusom z kapituly Swords of Ultima. Po prvotných neúspešných snahách o kontaktovanie gardistických síl a prvej vystrelenej salve neostalo mariňákom nič iné, len bojovať. Silné warpové pôsobenie v oblasti pravdepodobne ovplyvnilo myslenie gardistov, ktorý sa domnievali, že bojujú s jednotkami Nepriateľa. Až spoločný zásah dvojice mariňáckych psykerov znamenal ukončenie tohto vplyvu na myseľ gardistov. Bohužiaľ prišiel v momente, keď straty na strane gardistov dosiahli takmer 95%. Vďaka snahe mariňákov a privolaným medikom sa podarilo zachrániť život niekoľkým scionom a aj takmer smrteľne zranenému gardistickému psykerovi Matheiusovi.

Ešte na záver link na klasický battle report prosredníctvom obrázkov a komentárov:

Ďakujem za pozornosť.

+++ Alessan +++

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára