pondelok 8. augusta 2016

Astra Militarum vs. Necrons (1.850 pts.)

DOOM OF VEXRIA

Obilnica Karkézského subsektoru. Vexria. Za bežných okolností pokojná planéta, zameraná výhradne na poľnohospodárstvo, zabezpečovala obživu pre väčšinu okolitých planét. Bolo tak tomu len dočasu, kým sa z pod povrchom ukrytých kobiek nezačali na denné svetlo vykopávať monštrá. 

Kým k planéte dorazili imperiálne vojská, viac ako polovica obyvateľov bola vyhladená z povrchu planéty.  Produkcia ustala, vládna moc padla a nastala anarchia. Niekoľko väčších miest, v ktorých bola sústredená vojenská sila planéty, sa stále bránilo. Bojovali však vo vopred prehratom boji. 

Zástupcovia svätej Inkvizície nariadili finálne riešenie. Exterminátus. Regimenty Imperiálnej Gardy boli nasadené na vybraných miestach, aby zdržali postup nepriateľa a umožnili v poslednej chvíli evakuáciu čo najvyššieho množstva preživšieho obyvateľstva.

Jednám z týchto regimentov bol aj 715-ty Cadiánsky, vedený v tom čase ešte neznámym veliteľom Vraskom.

Deploy - Dawn of War
Misia - kartičky: kradnú sa objective X, ktoré sa nemôžu zahadzovať
Pr​vé kolo - Necrons
Night​ Fight - Nie
Ukradnutá​ ini - Áno
Deploy - ja mám na stole všetko okrem Vendetty. Súper je takisto komplet na stole. Je tam kopa warriorov, immortaly, pavúk, triarch stalker, trojka wraithov, trojka motoriek, pretoriani a monolith.

Turn 1 (IG): Keďže som sa deployol trochu defenzívne, tak hoora dopredu. Oba bloby vpred. Long story short, zo všetkým čo mohlo vystreliť som zabil 2 necronov.
Turn 1 (NEC): Čierneho petra si vybral blob gardistov, ktorý nasal väčšinu súperovej streľby. Destroyery dali dole HP z chiméry. Pask je mimo nebezpečenstva.
Turn 2 (IG): Exterminátor zabije 2 wraithov, zvyšného chargnem scriptami. Blob sa posunie dopredu a frfsrf-uje prétorianov. Pask s bodyguardom splitne streľbu a pomažem pár warriorov. Plasma veti totálne zmrvia streľbu na destroyerov. Detta rozjinkuje archu.
Turn 2 (NEC): Pask s bodyguardom dostávajú po HP dole. Blob je chargnutý prétormi, ale drží sa a pomaly ich dáva po jednom dole. Ja pri tom ale strácam asi 10 gardistov za kolo. Inak nič moc vážne. Väčšinu tankov držím mimo dostrel gaussov.
Turn 3 (IG): Najvyšší čas udrieť cisárovým kladivom. Takže Pask skoro zmaže zvyšok jednotky warriorov, bodyguard zmaže motorky. Commanda s meltami si faltoutne dopredu. Sentinely chargnú destroyerov, aby ich vyšachovali z hry. Vzadu sa mi nedarí zabiť posledného wraitha. Prétoriáni robia kúsky z môjho blobu. Detta hoovruje, pokropí archu ale tá jinkne, platoon commanda s s heavy flamerom trochu softne jednotku warriorov.
Turn 3 (NEC): Blob prestáva existovať. Scripti zlikvidujú posledného wraitha. Paskov bodyguard stráca ďalší HP, triarch sa činí, ale hádžem cover savy.
Turn 4 (IG): Pask si cúvne a oba tanky to nasolia do prétoriánov. Neumrie ich toľko, koľko by som chcel, ale aj tak dobre. Melty z commandy sa postarajú o archu. Scripti chargnú immortalov. Extermíntaor s AP4 streľbou domazáva warriorov. Detta si hoovruje a doráža lc čo treba.
Turn 4 (NEC): Prichádzam o paskovho bodyguarda. Prétori zmažú veteránov a v cc strácam v challangi commiho (hral som o kartičku) a scripti prekvapivo utekajú. Warriori vystúpení z archy zmažú commadnu.
Tu ​rn 5 (IG): Pask zlikviduje triarcha, Exterminátor sa postará o warlorda, neprežije záplavu projektilov. Detta sa snaží doraziť prétorianov, ale nedarí sa.
Turn 5 (NEC): Immortaly idú po Paskovi, ale ten prežíva s posledným HP. Detta padne v chargi od prétoriánov. Nič významnejšie sa nedeje a tak hádžeme na ďalšie kolo a padá 1. Game over, man.
Výsledo​k:
Astra Militarum 8 (first blood, slay the warlord, linebreaker a 5VP za kartičky) : Necrons 8 (8VP za kartičky)
Te​sná hra, aj keď od začiatku mi nešli kartičky a súper plnil viac mojich ako ja sám. Navyše štatistika na 4+ save mun ič nehovorila a hádzal ho veľmi nadpriemerne.​ Našťastie nehral decurion a zobral si do hry handicap vo forme Monolithu. To znamenalo, že garda mala šancu uhrať aspoň nejaký výsledok. Súperovi ďakujem za hru a teším sa na ďalšie.

Vextria umierala. Zásahy cyklonických torpéd bolo možné vidieť voľným okom z orbity. Miesta kde zasiahli povrch planéty predstavovali stredy obrovských prstencov horiacej atmosféry. Pokiaľ by nešlo o niečo tak strašné, pohľad by sa dal považovať za prekrásny. 

Nakoľko však na Vextrii Impérium čelilo oveľa strašnejšiemu nepriateľovi, musela byť kompletná deštrukcia planéty zaručená. A tak keď sa po povrchu rozlievali červené šmuhy spaľovanej atmosféry, inkvizičnú loď "Cisárov hnev" opustilo ešte jedno torpédo. Svojou povahou odlišné od ostatných. Prerazilo hornú vrstvu už poškodeného povrchu planéty a smerovalo do jeho jadra, kde sa modifikovaná cyklonická nálož postará o jeho destabilizáciu. 

Nikto zo zúčastnených imperiálnych síl nevidel posledné okamihy Vextrie. Kým došlo k jej kompletnému rozpadu, všetky lode smerovali do ďalších systémov, na ďalšie bojiská. Jediným mĺkvym svedkom tak ostala inkvizičná loď, ktorá ako jediná ostala na orbite už neexistujúcej planéty. 

+++ Alessan +++

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára