pondelok 31. júla 2017

Astra Militarum vs. Adeptus Mechanicus (1.500 pts.)

Debts to pay

Agrippina. Svet zviazaný so 715-tym ako žiadny iný. Dodávateľ väčšiny vybavenia regimentu, prostriedkov, bez ktorých by si jeho vojaci nevedeli predstaviť svoj život. Veliteľ Triek prechádzal zoznam z poslednej dodávky od Magosa Maxzaeta. S prastarým človekom si porozumeli na prvom stretnutí. Aj keď slovo človek by bolo na označenie Magosa prisilné. Stvorenie. To viac zodpovedá skutočnosti, pousmial sa Triek. Viac stroj ako človek. A aj napriek tejto pre niekoho neprekonateľnej odlišnosti vedel veliteľ stráviť hodiny v diskusii s vyznávačom Omnissiaha. 

A teraz sa Magos ocitol v problémoch, ktoré mu mohol pomôcť vyriešiť len Triek. Zhubný techno vírus napadol nemalú časť jeho kohorty a Maxzaet sa ocitol v pozícii, na ktorú nebol zvyknutý. Jeho expedícia sa dostala do stavu akútneho ohrozenia. A to nemohol Magos za žiadnych okolností pripustiť. 

Triek dočítal detailnú správu a prikázal zvolať svojich blízkych poradcov. Budú sa musieť rozhodnúť, či Magosovi poskytnú tak potrebnú pomoc. Veliteľ o tom mohol rozhodnúť sám, ale to nebolo jeho zvykom. Vedel veľmi dobre, že nakoniec s tým budú všetci súhlasiť. Agrippina bola pre nich dôležitá. A nemohli prísť o dobre vzťahy medzi sebou. Nastal čas splácania dlhov. 

Misia - Plzeňská vykosťovačka (teda kill pointy, pre tých ktorí nevedia).Prvé kolo - mechanikum. Deploy - Dawn of war. Ini som neukradol. 
Deploy (AdM): Cawl, 2x datasmiith, 2x2 dakka kastelani, 10x rangers, 10x vanguard, chodítko, 1x dunecrawler  s dakka, 1x dunecrawler so silnou zbranou (veľký robot count as).
Deploy (AM): 3x commander, 2x commi, 4x IS s meltou, 2x10 scionov s 4 plasmami, commanda s 4 meltami, 2x9 koníkov, 2x hellhound, hydra a basilisk. A 5x ratling.
Turn 1 (AdM): Dakka začína. Kasteláni spláchnu ratlingov. A naložia pár woundov hellhoundu. Hydra schytá pár damageu. Ale inak v poriadku.
Turn 1 (AM): Spadnú scioni. A vymažú obe jednotky robotov. S rerollom za cawla a 18 výstrelmi na model je to obrovská hrozba pre všetko na stole. Pechota ide dopredu aby sa mohla vysporiadať s nepriateľkosu pechotou. Basi ubiere pár životov jednému dunecrawlerovi.
Turn 1 (AM): Komisári to majú plne v rukách. Utekať sa nebude. 
Turn 2 (AdM): Prichádzam o komplet jednotku scionov, druhá je zrezaná na 2 plasmy- Commanda má už len 3 melty. Hellhouindy dostanú solid poškodenie, jeden má 2W a druhý 1W. Takže sú vyradené z boja a musím ich skrývať po zvyšok hry. Pechota dostáva náklad ale prežíva.
Turn 2 (AM): Všetko vpred. Technika je off-line alebo off-sight. Takže sa do toho oprú gardisti a preriedia rangerov a vanguardov v ruine, ale nič vážne. Na morálku nik neumiera.
Turn 3 (AdM): Dunecralwlery sa stiali do ruiny, cawl ich poopravuje. Infantry skvady a consripti sa zmenšujú priamo úmerne ako sa blížia k ruine kde sú zakopané súperove jednotky.
Turn 3 (AM): Prichádzajú koníky. A za nimi zvyšok armády prekonáva bolestivo palec za palcom. Rough riderom sa nepodarí charge do rangerov. Druhí skúsia laspistole do dragoona ale žiadny veľký úspech.
Turn 4 (AdM): Koníky dostanú ťažko po hlavách. Jedných nastrieľajú crawlery a chargne dragoon. druhých si podajú vanguardi a rangery. Well, toto nebolo just as planned.
Turn 4 (AM): Ridery chargnú v pošte 2 ks chargnú datasmitha a  lancami ho upracú. Druhí fallbacknú a dragoon dostáva lasgun parádu, ale nič vážne sa mu nestane. Basiliskom dávam dole dunecrawlera. Rangery v ruine sa blížia počtu nula. Čoskoro. 
Turn 5 (AdM): Cawl zabije riderov. Dragoon sa beží skryť. Streľba je už len symbolické. Skrývam čo sa dá, aby som súperovi denyoval kill pointy.
Turn 5 (AM): Takticka sa stiahnem so všetkým čo má málo modelov a finišnem rangerov v ruinách. Na viac už nemám fire power a tak sa po hode na ďalšie kolo hra končí. Ufffff.
Výsledok:
Adeptus Mechanikus 6 (first blood, 6 kill pointov) : Astra Militarum 6 (6 kill pointov).
Napínavá hra až do konca. Musím uznať, že kocky mi v prvých kolách padali neskutočne, ale súper do nevzdal. Som rád, že sme si po dlhšej dobe znovu zahrali. A teším sa na boj proti novej armáda. Sestrám.

Vyjadrenie vďaky a ešte na osobnom stretnutí. Nezvyčajné. S takým niečím sa Triek u starého Magosa ešte nestretol. Situácia musela byť vážnejšia ako sa zdala, napadlo mu. A Magos mu zamlčal niektoré informácie. Teraz ale nebol čas na takéto úvahy. 

Musel vybaviť posledné detaily ďalšej dodávky. Leman Russy. Pre Cisára, ako dlho už čakali na nové stroje. Vozový park sa zmenšil na minimálnu bojovú úroveň. Ešte jedna kampaň a mechanizovaná časť regimentu by zanikla. To ho však už nemuselo trápiť. Nastal čas splácania dlhov.

+++ Alessan +++

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára