štvrtok 16. júla 2015

Astra Militarum vs. Chaos: Space Marines (1.850 pts.)

The Siege of Kronix 

Astra Militarum: Army list
Chaos: Space Marines: Army list 

Stručný taktický battlereport s obrázkami: Astra Militarum vs. Chaos: SM (1.850 pts.)

 
Smrť a ruiny. Najskôr podľahli sily planetárnej obrany. Na precízny útok arci-nepriateľa neboli pripravení. Základný výcvik a skoro nulové bojové skúsenosti sa ukázali ako žalostne nedostatočné. Ako nespočetne krát predtým, na tisícoch iných planét.

Smrť a ruiny. Nasledovalo civilné obyvateľstvo. Zdecimované, systematicky vyvražďované. Slabých a starých zabili hneď. Mladých a silných postretol rôzny osud. Niektorí sa stali súčasťou obetných rituálov. Iní boli transportovaní do lodí a odvezení neznámo kam. Zvyšok, duchom zlomení, slúžil bezmyšlienkovite svojim novým pánom.
 

Smrť a ruiny. V takomto stave našli svet Cranea II s hlavným mestom Kronix sily oslobodzovacej flotily, ktorých súčasťou bol aj 715-ty cadiánsky regiment.

Misia - Purge the Aliens (kill points)
Deplo​​y - Vanguard
Prvé​​ kolo - CH:SM
Ukradnu​​tá ini - Nie
Night fight - Áno
Deploy: Súper si hodil trait na 3 unity s infiltrate, takže do rezerv si dal 2x rhino s mariňákmi a chaos lorda v TDA s 5 termoskami. Vzadu je potom ďalšia jednotka mariňákov, obilterátory v ruine, hellbrute a maulerfiend a za ruinov vzadu ďalší obliterátory.​​

Oslobodzovanie prebiehalo podľa plánu. Po necelých 6 mesiacoch sa do područia impéria navrátila skoro celá obývaná časť planéty a v rukách nepriateľa ostalo len pár pevností. Velitelia si mysleli, že kampaň bude ukončená v priebehu niekoľkých týždňov, avšak mýlili sa. More kultistov, ktoré sa prevalilo cez línie imperiálnych síl, bolo akoby bez konca. Podporené nespočetnými množstvami bojových strojov a jednotkami legionárov, zradcov z čias samotného Horusa, zmietli z povrchu planéty celé regimenty imperiálnej gardy. Dovtedy úspešná ofenzíva sa v momente zmenila na najzúfalejší ústup. V niektorých prípadoch až o boj o prežitie.

Deploy - V predu sú 2 bloby s priestami. Scripti s commim a inkvim v rezervách. Pod ruionov sú rapiere, nad nimi LC. Medzi ruinov a wyvernou potom Commanda s Creedom a Norkom.

Plukovník Gideon Kernn, vrchný veliteľ 715-teho, sa cítil ako znovuzrodený. Po dlhých mesiacoch stráveného plánovaním a taktickými presunmi svojho regimentu nadišla chvíľa, keď sa mohol zapojiť do bojov. Chmúrnym pohľadom prechádzal rady svojich vojakov. Potom ako nepriateľská proti ofenzíva odrezala pechotnú časť regimentu od tej motorizovanej musel sa spoľahnúť len na mužov pod svojim velením. A ich doterajšie výkony ho napĺňali hrdosťou.

Turn 1 (CH:SM): Celkový advance. Walkre sa skrývajú za budovami, aby som na ne nemohol s LC strieľať. Streľba zabíja asi 2 gardistov.

Zbožňoval ten bezprostredný pocit adrenalínu pred prvými výstrelmi. Ten ktorý za posledné roky zažíval z pozície vrchného veliteľa čoraz menej a menej. Siluety nepriateľských strojov sa mihali v neďalekých ruinách. Prvé výstrely. Výkriky spoza obrannej línie dávali tušiť, že niektoré našli svoj cieľ. Stredom neďalekého námestia sa presúvala početná skupina. Primárne ciele. Zradcovský mariňáci. Vlčí úsmev mu skrivil tvár. "Prvá rada, výstrel. Druhá rada ..." Rozkaz zanikol vo zvuku výstrelov. 

Turn 1 (AM): Oba bloby idú dopredu. Rapiera zabijú jednu obličku v ruine. Bloby a wyverny potom zabijú 3 mariňákov.

Tušil, že nepriateľ neukázal svoju plnú silu. S očakávaním pasce však nariadil postup vpred. "Pohyb, pohyb, pohyb." Rozkazy seržantov sa ozývali z jednoliatej masy vojakov, ktorá sa ako vlna rozliala cez okolité budovy. Jeho pozornosť upútal nečakaný pohyb za jednou z Wyvern. Kým však myšlienku sformoval do varovného výkriku už bolo neskoro. V jedinom momente sa bojový stroj premenil v roztavenú hmotu z kovu a ľudských tiel. "Kontakt vzadu, kontakt vzadu." Je čas povolať zálohy, blesklo mu hlavou.  

Turn 2 (CH:SM): Z rezerv prídu termosky a odpália jednu Wyvernu. Vzadu potom príde rhino s mariňákmi. Obliny strieľajú do rapierov, ale pasujem cover savy.
Turn 2 (AM): Väčšina streľby z heavy zbraní má ignores cover, Creedove rozkazy s núteným rerollom sú celkom efektívne. A tak LC odpaľujú pw fistu z hellbruta. Termosky sú skryté za kontajnermi v rohu, takže na ne strieľa len pcs s heavy flamerom, ktorá prišla z rezerv, zabíjam jednu. Vzadu sa dovalili conscripti vedený commim a inkvizítorom.​

Zvuk boja sa ozýval z každej strany. Nepriateľ ich dostal do obkľúčenia, už stačilo len stiahnuť oprátku. Kernnov mozog pracoval na plné obrátky. Nebola to prvá takáto situácia, do ktorej sa dostal a nebude ani posledná. V hlave sa mu začal rodiť plán. Len ho správne načasovať. Z boja pred sebou registroval len pohyby silových zbraní jeho seržantov, ktorými sa pokúšali vyradiť nepriateľského šampióna z boja.

Turn 3 (CH:SM): Termo lord chargne heavy weapon team s LC a wyvernu. Nič neprežije. Z rhina vystúpia mariňáci a zastrelia hodnú kopu scriptov. V strede poľa je blob chargnutý mariňákmi, maulerom aj brutom. V challangi môj seržant vyreže pw swordom championa s fistou. Melta bomby nemôžu zatiaľ zasiahnuť. Zvyšok gardistov potom ubijje asi jedného mariňáka.

Z druhej Wyverny ostal len dymiaci vrak. Výkriky vo vnútri uväznenej posádky utíchli len pred malou chvíľou. Kernna ovládol spravodlivý hnev, smrť každého z mužov pod jeho velením na ňom zanechávala nezmazateľnú stopu. Uprel svoj pohľad na skupinu zradcov v terminátorských brneniachh, ktorá vniesla chaos do jeho línií a chladným hlasom vydal jednoduchý rozkaz: "Zabite ich."

Turn 3 (AM): AC s hwt a sentinelov zoberú 1HP z rhina. So všetkým čo má AP2 (aj to čo ho nemá) a vidí termosky to smažím do nich. Zabíjam 2 termosky a 1W na lorda. Blobom s pw axami chargnem lorda s black mace-ou, A ak to hodím trošku lepšie tak by som tie 4W mohol ubiť v 2 kolách. Samozrejme nahádžem hovná na hit (aj s rerollom za zealot) a nehodím hymnu na priesta na reroll woundov. Umiera 1 termoska a ... mne asi 20 gardistov na T test za mejsu. DPC !!!
Turn 3 (AM):  Scripti do mariňákov, ktorých ešte pokropí heavy flamer z pcs čo prišla z rezerv. Scripti neurobia nič a inkizítor v chalangi zabije seržanta pw swordom. Blob potom utlčie lasgunmi posledného mariňáka, a seržanti dajú 2 peny na maulera, ale žiadny poriadny result. Súper si na konci kola opraví 1HP za IWND.

"Inkvizítor, musíte udržať vaše krídlo za každú cenu." Vedel však, že to bude nemožná úloha, jednotka z trestaneckej légie nebola pripravená postaviť sa takémuto nepriateľovi. Z boja na život a na smrť sa okrem rinčania zbraní ozývalo kázanie imperiálnych kňazov.

Turn 4 (CH:SM): Príde rhino s mariňákmi. Obliny zničia jedného sentinela. Koniec streľby. V cc s termoskami potom zase nahádžem šošovicu (nepodhodím hymny) a S3 proti T5 (na celej armáde) je fakt na draka, takže sa mi podarí zabiť jednu termosku. Na macu mi zdochína ďalších asi 12 gardistov, medzi nimi aj priest. Nepasnem morálku a zvyšok blobu uteká a už sa nezastaví. Scriptov chargnú obliny a začínajú ubúdať ešte rýhlejšie.V strednom combate potom seržanti zlikvidujú maulera melta bombami. Ostáva len Hellbrute s 2HP.

Ani čata gardistov nestačila na tých robustných démonov. Bajonety a pažby zbraní sa odrážali od ich brnenia, ktoré sa zdalo byť nepreniknuteľné. "Cisár nás ochraňuj." prebehlo Kernnovi hlavou. Nakoniec však snaha priniesla očakávaný výsledok, a ranení vodca sa cez mŕtvoly jeho druhov ako aj gardistov stiahol do krytu pred ťažkými zbraňami. Tlak nepriateľa začínal poľavovať.

Turn 4 (AM): AC a rapiere sa postarajú o rhino pri scriptoch. Sentinely s LC potom dajú dole 1HP z rhina (opäť výnimočné hody na to hit aj pen). Sentinely potom chargnú rhino a dajú dole ešte jeden HP. Melta bomby potom urobia krátky proces s hellbrutom. Scripti došli, prežil len inkvizítor.

Sústredená paľba likvidovala nepriateľské transporty, obmedzená mobilita nepriateľa bola vždy kľúčom k víťazstvu. "Inkvizítor ? Inkvizítor ?" Na jeho volanie nikto neodpovedal. Zrakom pátral po zvyškoch jednotky trestancov, ale dym z horiaceho vozidla mu zakrýval výhľad. 
 
Turn 5-7 (CH:SM): Z rhina sa vyvalia mariňáci a usmažia oba sentinely meltami. Inkvizítor dostane kopu woundov od mariňákov. Ostáva mu 1W. A potom mu to vysvetlia pw fisty od oblín, ako to vlastne chodí v tej "dark grim future". Potom sa súper už len skrýva aby som mu nedorazil "rozrobené" unity s LC.
Turn 5-7 (AM): AC dorazia rhino. LC, rapiere a plasmy skúsia usmažiť 2 obliny v ruine pri blobe. Za 3 kolá do nich nasolím kopu woundov s AP2 (asi 10-12) a na 4+/5+ umiera jedna oblička. Posledná ustojí morálku. A ešte popáli pár gardistov heavy flamerom.

Ešte musia zničiť posledné vozidlo. Súčasne s touto myšlienkou sa otvorili dvere transportu a z jeho útrob sa vyvalila jednotka zradcov. Ľahké pancierovanie Sentinelov nemalo šancu proti dobre miereným výstrelom z melta zbraní. Na Kernnove prekvapenie však nepriatelia nezaútočili, aby im zasadili poslednú ranu. Straty na ich strane ich zjavne prinútili k taktickému ústupu. "Streľba podľa potreby, zabite čo uvidíte."

Výsledok:
Ast​ra Militarum 6 (6 kill pointov) : Chaos SM 13 (first blood, linebreaker, 11 kill pointov)
Po dlhej dobe hra s gardou. Creed bol veľmi dobrým doplnkom heavy zbraní, reroll na failnuté ordre je super a väčšinou ten LD7 s rerollom padol (škoda, že už nie je možný boost od commisarov) a jeho 2 traity sa tiež zídu a vžy padne niečo užitočné (+6" na order radius). Nork sa do cc nedostal, ale zas veľmi som sa do neho nehrnul. Hwt vs. rapiere - víťaz rapiere, TL a ordnance je super, takže s ignores cover ordrom sú úplne golden. Vyrovnáva to dostrel na 36", ale to je pri súperovi čo sa valí ku mne irelevantné.
CC bloby, no nesklamali ale zas ani neoslnili. Je pravda, že chargovať lorda s mace-ou nebol dobrý nápad, ale tak nebolo veľmi na výber. T5 mariňáci sú pre S3 bez rerollu skoro nezničiteľní.​ Takže každú nepasnutú hymnu som dosť cítil na počte pretlačených woundov.
Súp​erov ďakujem za hru.

Po niekoľký krá prechádzal správu o incidente. Straty blížiace sa 95%. Dostal už dokonca aj ústnu pochvalu od Generála Vroneka, veliteľa povereného vedením kampane. V nej vyzdvihol jeho odvahu a veliteľské schopnosti, vďaka ktorým sa nepriateľovi nepodarilo uskutočniť prienik do užšieho centra Kronixu. 

Pomaly odložil správu na stôl. Navštívi sieň spomienok, provizórne zriadenú na palube jedného z výsadkových člnov, kde sa uchovávali mená všetkých padlých a vzdá im naposledy hold. A potom bude potrebovať amasec. Veľa amasecu.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára