utorok 25. októbra 2016

Astra Militarum vs. Cult Mechanicum (1.500 pts.)

Kharea´s Rebellion 
part 7 - "By Iron and Fire"


Zem sa triasla. Jednotky temných kňazov mechanika sa pohli a ich prítomnosť bolo ťažké si nevšimnúť. Mohutné konštrukty smerovali k imperiálnej línii. A za nimi sa pomaly sunuli bojoví služobníci pripevnení na pásových podvozkoch. Vybavený tými najsmrtelnejšími zbraňami aké ľudstvo mohlo mať k dispozícii. Blížili sa, aby roznášali smrť. Už len pohľad na tieto smrtonosné výtvory vyvolával strach v srdciach obyčajných ľudí. Avšak tí dnes nestáli proti tomuto nepriateľovi, ktorý sa odvrátil od Cisára a jeho priazne. 

Proti nim však nestáli obyčajní ľudia. Odlišoval ich od nich nielen bojový tréning, s ktorým začali v rannom detstve, ale aj fialovo sfarbené oči. Znak ktorí na nich zanechalo Oko Teroru. Ich každodenná pripomienka toho, proti čomu stoja, proti čomu bojujú. Pohľad naň ich sprevádzal od narodenia až po dobu, keď opustili rodnú planétu aby slúžili Cisárovi na bezpočetnom množstve bojísk po celej galaxii. Cadiánci. Muži 715-teho regimentu. Ochrancovia Impéria.

Lord Komisár Teph Zias vedel, že ho čaká neľahká úloha. Opäť odolať útoku temných mechanikov a udržať nažive čo najviac vojakov a techniky, ktoré ešte mal k dispozícii. Oslobodenie Kharey prebiehalo síce podľa plánu, ale boje začínali byť zdĺhavé a posily boli umiestňované na miesta kde boli potrebné viac. Pozície okolo mesta Hierstu bránili už vyše mesiaca. S pridelenou malou časťou regimentu to bol nadľudský výkon. A blížil sa k svojmu hraničnému bodu.

Prvé kolo - AM
Night fight - Nie
Deploy - Dawn of War
Misia - 3 kartičky na ruke
Ukradnutá ini - Nie
Deploy (AM): Všetko je na stole. Basilisk, Hellhound, veti v chimére, Sentinely, PCS, Platoona s Yarrickom, commanda s meltami v chimére, Wyverna, Conscripti s priestom a Leman Russ Exterminátor s heavy boltrami.
Deploy (CultM): Haywire vozíky, grav vozíky s priestom, roboti s dakka a flamermi, vozíky s niečím (S8AP1), roboti s fistami a grav vozíky s priestom.
Turn 1 (AM): Scripti advance, rovnako sentinely. Basilisk strieľa na haywire vozíky, ktoré chcem zredukovať, na opačnom konci stola. 10" scatter, triafa druhú unitu. Exterminátor dakka do tej  istje unity, prejde 1W, Sentinely pretlačia 1W na druhom vozíku. Command chiméra im nič neurobí. Tak toto nevyšlo ako malo. A bude ma to bolieť.
Turn 1 (CultM): Haqwire vozíky našúpu do lemana 4 glance a 1 pen a zničia ho. Graváci sa postarajú o veteránsku chiméru 3 šestkami, hodil som len 1 cover. Inak nič ďalšie
Turn 2-3 (AM): Sústredená paľba Basilisku, Wyverny a sentinelov zredukuje haywirákov na posledný vozík s 1W. Zamieria na neho conscripti, prejde 1W a vozík sa porúča po nehodenom save. Platoona potom zničí 2 grav vozíky.Hellhound sa rozbehne dopredu a spáli jeden grav vozík. Za fortresou v strede sa kryje pcs.
Intermezzo: They are comming. 
Turn 2-3 (CultM): Hellhound sa porúča po streľbe od grav gunov. Roboti sa popri jeho ostatkoch šinú dopredu.
Turn 2-3 (CultM): Scripti dostanú nášleh od plameňometov, ale moc im to nevadí. Command chiméra dostane 1 pen od čudných vozíkov a ten dáva D3 HP dole, súper hádže 5 = 3HP dole. Auuu.
Turn 4 (AM): Sentinely s Basilkom a Wyvernou ničia posledný grav vozík. Veteráni vďaka ordru monster hunter ničia jedného robota plasmami. Scirpti vyžerú overwatch od plameňometov a platoona dobehne do robotov. Nič im neurobí. Ale ...
Turn 4 (AM): ... Yarrick kričí challange, súper ho príma. Ideme na rovnakej ini. Ja súperovi nasolím 2W, ktoré nesajvne ani na invul ani na fnp a charakter umiera. V predsmrtnej agónii nasilí Yarrickovi 2W, tie ale s prehľadom hodím na 4++ s rerollom za hymnu.
Turn 4 (CultM): Roboti sa prehryzkávajú fearless blobom. Zo zadu sa vyrúti techpriest a chargne blob. Ide rovno do challange s Yarrickom. Ja však nič nepretlačím a súper tak isto.
Turn 4 (CultM): Basilisk sa porúča po zásahoch od gravov. Robot s priestom chargnú veteránov a tí umierajú na kompletku.
Intermezzo: All. Vehicles. Gone.
Turn 5 (AM a CultM): V cc sa nič vážne nedeje. Gardisti pomaly umierajú, robotom nič nerobím. V challangi sa súperovi darí hdázať savy a tak Yarrick ostáva s posledným woundom pred posledným close combatom. Ja súperovi dám 2W, oba sajvne, ja dostávam 2W. A hádžem na 4++ invul = 5 (ufff) a 4 (ufff). Takže Yarrick prežíva a môžeme ísť na počítanie bodov.
Turn 5 (AM a CultM): Robot s fistami chargne sentinely, ale nič im neurobí (2 hity a na pen 1 a 1). 
Výsledok:
Astra Militarum 6 (6VP za kartičky) : Cult Mechanicum 8 (6VP za kartičky, first blood, linebreaker)
Súperovi ďakujem za hru, bola veľmi zábavná, plná epic momentov. 

Posledná pridelená technika bola preč. Dym z jej vrakov zakrýval celé bojisko. Zias pochyboval, že ktorékoľvek z vozidiel bude znovu bojaschopné. To však musia zhodnotiť iní. Kňazi strojového boha dorazia až za niekoľko hodín. A vyrieknu ortieľ.

Odteraz sa môže spoliehať len na svojich mužov. Pechota to tentoraz neodniesla tak citeľne. Nezranení v boji už opravovali zničené časti opevnenia a pripravovali sa na ďalšiu vlnu, ktorú bude treba odraziť. Budú potrebovať sfunkčniť niektoré ťažké zbrane, ktoré doteraz ležali uložené v zálohe pre prípad núdze. A po poslednom boji táto núdza nastala.

V priebehu niekoľkých hodín už bola línia obranného valu posiata trčiacimi hlavňami laskanónov, autokanónov a ťažkých boltrov. Ak si nepriateľ myslí, že zničením vozidiel dostali imperiálne sily na kolená, hlboko sa mýli. Zias aktivoval pole svojej silovej zbrane a modrý jas ožiaril jeho tvár, ktorú lemoval široký úsmev. "Privítame ich tak ako sa odjakživa patrilo pri neželaných hosťoch, železom a ohňom." pomyslel si a jeho úsmev sa ešte rozšíril.

Radistovi po jeho boku stručne oznámil. "Budem v sekcii A17. Pošlite za mnou Tempestora Ariesu, ."


+++ Alessan +++

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára