štvrtok 23. februára 2017

GTTT 2017

THE TALE OF THE LION BLADE

Začiatok roka priniesol pre turnajovú scénu W40k to tradičné, na čo sme si už poslední tri roky zvykli. Nastal čas (pre mnohých) presurfovať warhammerové fóra, postláčať ctrl c a ctrl v a s pocitom dobre odvedenej práce sa vydať a prežiť si dva dni kompetetívneho hrania štyriciny.
GTTT 2017

Čo by to bolo za GTTT bez slovenskej účasti. Takže team sa nejako poskladal (tentoraz bez tradičného člena teamu Suska, ktorého prikvačili rodinné povinnosti). A tak tradičnú petičku samurajov predstavovali: Stano, Ondro, Zrudi, Rasťo a moja maličkosť.

Listy, s ktorými sme sa na turnaj vybrali boli nasledovné:
Stano - "Orks"
Rasťo - "Tau"
Ondro - "Khorne Deamonkin"
Zrudi - "Admech Convocation"
Alessan - "Lion Blade"

Konkrétne znenia (všetkých teamov) s detailami nájdete tu.

Cesta ušla celkom fajn, predsa len v plnom aute bolo vždy s kým pokecať, takže sa o mňa spánok pokúšal minimálne. Zrudi so svojím princezničkovským mechúrom nás nútil stáť dosť často, ale aj napriek tomu sme to za solídne 4 hodiny v tom počasí čo bolo (hmla a dážď). Po príchode sme obsadili povničné priestory a išli trochu podebatovať. Predtým sme ešte s Miškom, ktorý bol naším doprovodným vozidlom zbeli po Stana na letisko. Bo Angličan neeee. Väčšina teamov prišla až v sobotu ráno a preto aj počet ľudí večer bol slabší. Aj tak som išiel spať až okolo pol štvrtej, takže taká klasika.

Ráno ako obvykle, vstávačka, dávačka sa dokopy a prvá hra. Ešte rulespack k nahliadnutiu.

TURN 1 - Ostrava černá, děvucha věrná

Ostraváci dorazili so solídnymi listami a tak párovanie bolo dosť o hubu, lebo až príliš veľa kombinácií listov sme moc nechceli. Nakoniec do dopadlo nasledovne. Zrudi proti Gladiuske, Stano proti PentaTajda/Stormsurge Tauom, Ondro proti Eldarom, Rasťo proti TripleKmechtom s Orkami a ja proti SM Iron Hand Deathstare.

Hral sa šikmý deploy, 5 objektivov (3VP) a kartičky (čím vyššie kolo, tým viac kartičiek na ruke). Vyhral som prvé kolo a išiel. Súper mi neukradol ini.

Deploy.

Kopa motoriek (štíty, fisty) s 6 librarianmi (force axe) a smashfuckerom. No tak sa na to pozrime. Z orbity sa zniesli 2 dreadi, tacticala s meltami a commanda s gravmi a tankmastrom. Dakka dakka. Ustal prach a zabil som jednu motorku. Well, ono ten 3++ a 3+fnp bol celkom otravný. A to ešte bolo oveľa väčšia sranda, keď davex začla kúzliť haywire kúzla a reroll na savy. Well, toto nešlo podľa plánu.

Charge.

Dostávam multiple charge do dreadov a commandy, v overwatchi s gravmi nasolím dosť woundov, ale prejde asi jeden. Dreadi dostanú po hlavách od físt, ale stratia po HP, v commande umrie pár vetov ale Company Master so štítom to drží. Zvyšok armády šafluje na objektivy. Jedny devasti idú do stredu stola čakať na posily, druhý sa imobilizujú v teréne rovnako ako hb razor. Padnem s podmi aby som zavadzal motorkám. Zabíjam davexovi assaulťákov v pode.


Company master odoláva. Ako dlho ?
No a teraz pôjde do tuhého.

Dreadi sú pomaly ošúpaní fistami, commanda force axami. Ostáva company master s 1W. V ďalšom kole umiera. Ja redukujem pink horrorov. Dawexovi chodia rezervy tak striedavo. Snažím sa jeho devastov otravovať assaulťákmi. Jeho dread prijde a dá HP dole s podu. Potom umiera na gravguny od devastov. Deathstara sa prehryzkáva podovým poľom. Prichádzam o rhino kde sú devasti a chaplain.Pomaly prichádzam o jednotky.
Hold the line.

Deathstara sa musí rozdeliť, aby skórovala a zabíjala viac unít. Chaplain dostane challange od smashfuckera s 2 woundami a croziusom ho ubije. Následne umiera na force axy. Podarí sa mi spojazdniť zaseknuté rhino s devastami a flatoutujem dopredu. Assaulťáci sú loknutí s attackbikom. V poslednom nápore sa mi grav-devastami, ktorých rhino bolo zničené podarí z objektivu odstreliť devastov a boltrami zvyšok tacticaly. Na opačnom konci prichádam o pár vozidiel, ale následne zabíjam 2 librarianov boltrami. Koniec hry v 6 kole.

Počítame to, mám viac objektivov (3:1), kartičiek tiež, v KP je to plus mínus remízka. A tak po sčítaní je to menšia výhra 12:8.

Zvyšok teamu na tom nie je najlepšie. Ondro prehráva. Rasťo tiež. Zrudi v poslednom kole prichádza o víťazstvo. Stano to naložil Tauom.

Takže prehra a 0b. do tabuľky. Ideme ďalej.

TURN 2 - Čechy, Morava, Madrid

Well, v druhom kole sme očakávali niečo ľahšie na strávenie ako Binosovcov. Ale tak nič sa nedá robiť a párujeme.

Stano dostáva PentaKnecht. Ondro TripleKnecht s démonmi. Zrudi PiraňaSpam so Surgou. Rasťo Eldarov. Na mňa zvýšil mirror match s lion bladov a motorkami. Noooo.

Hral sa deploy proti sebe. 4 objektivy (3VP) a kartičky (ťahajú sa podľa počtu držaných objektivov do 6 na ruke). Vyhral som prvé kolo a išiel. Súper mi neukradol ini.


Arrival.

Z orbity padnú 2 dreadi, 1 assaulťáci a commanda s gravmi (tá dá strašný scatter do stredovej ruiny). Zabijem asi 2 motorky a dám glance na shroud. 


Counter move.

Na oplátku prichádzam o assaulťákov a dreada, druhý dostane imo. Commanda ja chargnutá. Company mastri s fistami sa vymažú navzájom. Ostávam loknutý v kombate. Devasti prichádzajú o rhino.

Second wave.

Prichádza mi melta commanda ale nepretlačí HP na shroud. Kde tu dačo zabijem, prípadne pretlačím HP. Mažem tacticalu a assaulťákov v mojom deployi. V strede sa držá chaplain s apatekárom v cc.


They are coming.

Motorky H&R a idú mi robiť neplechu do deploya, čo sa im aj darí a začínam strácať unity vo veľkom. V strede chargnú 2 biky kaplána, ktorých ich uklepe croziusom. Osamelá melta odpáli razor.

Shit happens.

Pomaly mi dochádzajú modely. Neviem sa zbaviť motoriek, ktoré jinkujú ako o život (o celých 5 hodín neskôr som si spomenul, že kaplán mal auspex, auuuu tupota bolí). Už len zbierame kartičky. Vľavom rohu zvedieme boj o objektiv a odpálim z neho tacticalu, tou svojou sa udržím.

Počítanie, mám viac objektivov, menej kill pointov a na kartičky je to remízka. Skóre 10-10 a spravodlivá remíza.

Zvyšku teamu sa darí tak všelijak. Zrudi prehrá s Taumi, Stano s pentaknechtom. Rasťo uhráva remízu a Ondro vyhráva na tripleknechtom s démonmi.

Opäť je to ale prehra a 0b. Ideme dole.

TURN 3 - Bojovníci ukrutného severu

Párovanie vychádza nasledovne. Stano sa dohodne s Orkami na mirror match. Zvyšok sa páruje. Ondro dostáva mechanikum, Zrudi Tauov, Rasťo tripleknecht s culexussom a mne ostáva Garda.

Hrá sa na 6 objektivov (2VP za každý), kartičky sú 3 na ruke a deploy sú štvrtinky. Prehrám hod o prvé kolo a počkám kým sa deployne súper.

Less is moar.

Na stôl dám 3 razorbacky a dúfam, že vďaka coveru a scatterom prežijem kolo streľby. Čo sa aj potvrdilo. Kolo súperovej strelby skončilo nejakými HP dole a 1 imo razorom na objektive. So far so good.


Burn heretics.

Prídu pody s dreadmi, ktorí spália 2 unity vetov. Assalťáci premažú command skvadu a tacticala s meltami dá no shot result na basiho. Uvidíme ako to pôjde s odvetnou paľbou.


Hammer time.

Tá sa však nedarí ako treba a tak umiera len pár mariňákov a prídem o pár HP na razoroch. Prídu obe komandy aj druhí assaulťáci. Melty zoberú Banebladu 5HP, ďalšie 4 mu dá dole chargujúci dread, a tak ostáva s posledným HP. Ostávajúci veti dostanú plameňomety a pomaly ich ubúda. Tacticala minie meltou basiho a v cc mu krak granát dá dole HP na glance. Grabguny to skúsia na Leman a imobilizujú ho.


Cleansing continues.

Súperovi už neostáva veľa jednotiek. Baneblade sa vyparí a ja už len podočisťujem čo ostáva na stole. Assaulťáci chargnú commandu a tá umiera, tí druhí zaas vetov a tam neviem draziť posledného gardistu, ktorý si 4+ save hodil asi 8x po sebe.

Hra končí vajpom a pre mňa to znamená výhru 20:0.

Zvyšok teamu sa drží a okrem Zrudiho, ktorý vychytal to najhoršie zlo v podobe 2 stormsurgí všetci donesú víťazné resulty. Stojí za zmienku že orkský battle trval asi 4 hodiny a padli pri ňom skoro 2 fľaše whiskey a skoro aj stôl (údajne je z tohto predstavenia aj kamerový záznam, ktorý by som rád videl).

Pripisujem si 2b. do tabuľky za výhru.

A to by bol gameday 1 za nami. Vyšťavení ale spokojní, že to máme za sebou, sa s chalanmi (teda vlastne len rasťom, bo zvyšok dal prednosť číne, opäť) ideme najesť do hospúdky, kde s Křečkom a Ferencym pokecáme o W40k a jeho smerovaní (plus o všetko inom)

Vrátime sa na kute, kde ešte popočúvam čo to múdrostí od ostatných, pokecám s katcherom a hradečáckou omladinou o hrách a našom vzájomnom stretnutí ďalší deň.

Ostáva len lahnuť a spať.

Ráno je ako vždy pomalé. Rozhýbeme sa, pobudím ansábel nech sa pripraví na hranie (áno zrudimu to išlo najhoršie, we remember).

TURN 4 - Karak Pussies

Párovanie je také onaké. Prvý defender je Markan s dakka knechtom a 4 blobmi fearless na 4+ sa vracajúcich zombii. Nikomu sa do toho moc nechce, tak sa tam podhodím a som vybraný. Zvyšok teamu potom ide ako po masle. Smejky si vyberie Stana (ďakujem Goranovi, že vzbudil v mladom nádejnom chapter mastrovi dojem, že stana s rw dokáže poraziť, dosť to pomohlo). Ondro dostáva nidov. Rasťoi flying démonský cirkus. A ako najlepší kapitán nechávam Zrudiho (ktorý mal problém najmä sám so sebou), aby si pohon..., teda zahral s Dostíkovou gardou. Vuala. Lets play.

Deploy je proti sebe. Relica (4vp) a 4 objektivy (4VP za každý). Vyhrám prvé kolo, deploynem, deployne súper. A ide sa na to. Aha ešte teda steal a = 6. Mnooo, not as planned.

Heretics !!!
Enemy advance.

Zombies sa rozbehnú dopredu (po infiltrácii). No rozbehnú. Idú. Knecht napáli razor a dostávam 2HP dole.


Melee everywhere.

Na stôl dávam dreadov a assaulťákov. Dreada k relicu, assaulťákov na objektivy a druhý dread ako bait pre knechta. Odpaľujem jednu oblinu a first blood pre mňa. Popálim pár kultistov. Ešte samo imobilizujem rhino s 1 devastami (stalo sa to v každej hre), druhé ide kontrolovať midfield.

Súperovi prídu draci a premažú pár mariňákov. Zvyšku sú chargnuté kultistami. Assaulťáci sa lúčia. Rovnako ako návnadový dread. Ten pri relicu chargne kultistov a upapkáva ich až do konca hry. Strácam ešte nejaké HP.

Prídu obe komandy aj tacticala, ktorá vyradí druhú oblinu. Melty to skúsia do draka, jeden hit, ale len glance. Commanda s gravmi dostane charge s jednotkou s apostolom a typhusom, vydržím tam 2 kolá, ale nakoniec všetko umrie. Súper mi maže malé jednotky, ja jemu ukrajujem s cultistov.  kompletne zničené jednotka sa vracia na 4+.


Moving around.

Na záver už len našaflujem k objektivom a počítame.

Na objektivy mám viac, na kill pointy menej. Kartičky sú zhruba tak trošku v prospech súpera. Počítame to a je z toho prehra 7-13. Čo v konečnom výsledku pre team stačí.

Stano roztrhal Dark Angels, Zrudko zase Gardu. Rasťou prehráva s Démonmi a Ondro nakoniec poráža tyranidov.

Druhá výhra a ďalšie 2b. do tabuľky.

TURN 5 - Infernal Pentad

Posledná hra je pred nami. Párovanie ide tak, že nikto nechce 2 wraithknightov, tak sa ako správny el kapitán podhodím a som vybraný. Zvyšok ide ako po masle, stano dostane Iron Handov, Zrudi Dark Eldarov, Ondro démonov a Rasťo mirror match s Taumi.

Deploy je šikmý, s 6 objektivmi (2VP za každý) a tromi kartičkami na ruke. Prehrávam prvé kolo, a nekradnem.


Brace for impact.
Reinforcements.

Vyložím na stôl 5 krabičiek zvyšné do rezerv (s warlord traitom na infiltrate). Súper sa rozbehne a z 5 vozidiel mi ostáva 1. Na niečo sú ale vraky dobré. Nie je za nimi vidno 5 vystúpených mariňákov.

Hodím dole komandy a dreadov. Odparím pár motoriek, jedna unita failne morálku. Melty odparia vozidlo. Gravy sa činia a z 15 hitov z 15 dávam na knechta 11W. Súper berie kocky a hodí si 7x fnp na 5+. Knechtovi ostanú 2W. Ach jaj. Šťastena, šťastena. Kde si ?


Revenge.

Dostávam bukake a prichádzam o oboch dreadov a väčšiu časť gravov. Ostane ich ale dosť aby vyradili raneného knechta z hry.

Do hry ešte prídu asasulťácke jednotky s tacticalov, dávam ich na objektivy aby zaberali na konci hry. Rovnako sa podarí prísť s 2 krabičkami z outflanku na tej správnej strane. Hra sa vedie v duchu ja sa pohnem a zahrám kartičku, načo následne umieram.


All vehicels upside down.

Súperovi sa nechce k vystúpeným devastom s gravcanonmi, mne sa nechce ísť k nemu. A tak hra končí a počítame.

Mám viac objektivov, ale žiadne kp. Kartičky sú v prosech súpera a tak uhrávam 8-12.

Zvyšku teamu sa darí, Zrudi a Stano vyhrávajú, Rasťo doniesol remízu a Ondo prehráva. V súčte to ale stačí na ďalšiu výhru a 2b.

Koniec. Uff. Tak je to za nami. Ostáva už len bilancia našej účasti na tomto "kompetetívnom" turnaji.

ZA TEAM

Spokojnosť. Nazi prístupu k tvorbe listov sme sa opäť vyhli, pretože je lepšie ak síce hráte so slabším listom, ale máte s ním nahraté, ako s copy/pasta listom z internetu, o ktorom sa síce dobre číta, ale tá realizácia na stole je ...
Preto išiel Zrudi s konvokačkou (ušitou na mierou, vieme za akých okolností), Ondro s daemonkinom (tá armáda je síce dobrá, ale na tomto turnaji je to lower tier, bohužiaľ a treba byť opatrný v párovaní), Rasťou s Taumi akých mal (málo dronov, piraní, málo riptajd, žiadna stornsurge), Stano s Orkami a ja s custom Lion Bladov.

Napriek tomu to išlo celkom dobre a nebyť pár nešťastných momentov v prvých 2 kolách, bolo by to o niečo lepšie. Ale aj takto to bolo viac ako dobré. Najmä si myslím, že sme neponúkli súperom tú istú tupelózu ako zvyšok štartovného poľa.

ZA LION BLADE

Ja som osobne veľmi spokojný. Na úvod je dobré poznamenať, že hrať hru na 1.850b. s 400+ bodmi navyše je dobré. V tom, proti čomi ale svoje modely postavím, to nie je to najhoršie. To čo som od tohto listu očakával, sa aj splnilo. Teda, že som si vedel, k vzhľadom na mission rulespack, zahrať proti skoro každému súperovi a uhrať nejaké (väčšinou nie malé) body. Ako sa ukázalo najdlhšie mi trvalo prvé kolo, konkrétne fáza vykladania prvých podov. Potom to už ale išlo rýchlo. Najmä upratovanie mojich modelov. Tie msu 5ky mariňákov sú fakt fragile.

Čo sa týka jednotlich jednotiek, najviac sa mi páčili devasti v rhine s 2 gravcannonmi. Svoju úlohu midfield udržiavača splnili nad očakávania (a nebyť mojich hodov 1 na záseky v teréne mohlo byť lepšie). Načo sa pozreli zo poväčšinou zmizlo zo stola. Inferno dready s 2 heavy flamermi boli tiež príjemným spestrením.

V sumáre sa mi s listom hralo veľmi dobre, nielen na turnaji, ale aj v prípravných hrách. Rozmýšľam, že by som ho raz za čas vytiahol aj na casual hranie. Uvidíme.

RESULT

V konkurenci 12 teamov nás teda výsledky dotiahli na 6. miesto. Mohlo to byť trochu lepšie (to vždy okrem prvého miesta), ale s prihliadnutím na všetky okolnosti je to oka.

Víťazmi sa stali susedia z Rakúska, pred týmom dôchodcov (pardón starých pánov, teda otcov, som chcel povedať) a myslím hráčmi mŕtvej hry (fantaskári).

Opäť to ale raz bola podarená akcia. GTTT ostalo posledným turnajom v ČR, kde človek naozaj stretne všetky tváre, na ktoré bol dlhé roky zvyknutý na každom turnaji. Čo je trochu smutné, ale v konečnom dôsledku to poteší.

Všetkých som vás rád videl vajčáci českí. Hehe.

POĎAKOVANIA

Ako pri každom výbere, je vždy najťažšie, vybrať komu poďakovať ako prvému. Ale tento rok myslím, že poradie, ktoré bude najsprávnejšie, je toto:

1. GORANOVI, SIHAJE a realizačnému teamu GTTT - za zorganizovanie tejto v kalendári už tradičnej novoročnej, dá sa povedať "komunitne združujúcej" akcii, na ktorej sa bolo opäť radosťou zúčastniť, máte môj nehynúci obdiv koľko energie tomuto podujatiu venujete (myslím, že bohatá účasť je len obrazom dobrej práce)

AD: komisár je fakt luxusný !!!

2. TEAMU (Stanovi, Zrudimu, Ondrovi, Rasťovi) - za účasť, výsledky a atmosféru, plus teda za to, že vo mne budujete otcovský pocit, keď si musím vypočuť vaše vyplakávania po každej hre (tento rok to bolo ešte výnimočnejšie, bo sa mi zdalo, že ste pindali skoro v jednom kuse) a nepodlahnúť pokušeniu hodiť vás do vltavy,

3. VŠETKÝM SÚPEROM (Dawex, Nat, Quick, Markan, GiantVr) - za super hry (ktoré asi budú moje skoro jediné s lion bladov),

4. VŠETKÝM ÚČASTNÍKOM - ako tradične za vytvorenie super atmošky, kopu pokecov o W40k a tak o všetkom ostatnom.

5. VŠETKÝM ČO TO DOČÍTALI AŽ NA KONIEC - lebo nebolo toho znovu málo, o čo sa bolo treba podeliť. Ešte raz ďakujem za pozornosť a vytrvalosť.

+++ Alessan +++

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára