utorok 23. mája 2017

Astra Militarum w/IK Atrapos vs. Chaos: Space Marines w/Brass Scorpion

The Siege of Voldax

Desať rokov bojov. Dekáda, ktorá nepriniesla nič iné len smrť a skazu. Potom ako sa vládnuca vrstva rozhodla obrátiť chrbtom k Impériu, nič iné ako otvorený konflikt sa nedalo očakávať. Imprérium nestráca planéty. Nie bez toho, aby sa nepokúsilo získať ich späť do svojho područia. A preto keď sa rozozvučali varovné signály, ktoré oznámili vstup inváznej flotily do systému, obrancovia hlavného mesta Voldax boli pripravení. Boli odhodlaní bojovať. 

Vrask, ako nespočetne krát predtým, sledoval bojisko z veže svojho tanku. V noci sa stalo to, v čo nikto v tej fáze bojov nedúfal. Impériálnym silám sa podarilo vytvoriť trhlinu vo vysokých hradbách vnútorného opevnenia. Mesiace príprav a sapérskych prác priniesli želaný výsledok. Nepriateľské posily smerovali k miestu, aby zabránili tomu, že sa dostane do rúk imperiálnych síl. Odhodlanie cisárových najlepších, ktorí boli poverení zabezpečením trhliny neopadalo. To sa však nedalo povedať o ich počte. Straty rástli každou hodinou. 

A preto vrchné velenie nariadilo posilnenie ich pozícii. Mechanizovaná skupina na čele s veliteľom Vraskom mala podporiť, a ak by to bolo v jej možnostiach, aj zväčšiť priestor pre prienik ďalších jednotiek. V tomto úsilí nemal k dispozícii len svojich mužov, ale aj služobníka Marsu. Aj keď počtom len jeden, silou sa vyrovnal aj tomu najdesivejšiemu nepriateľovi. Vrask cítil istotu, keď okolo jeho tanku prešiel Žnec duší, ktorého kroky spôsobovali jemné vibrácie, ktoré boli cítiť aj vo veliteľovom tanku.

Napriek tomu, že ho lákalo zaútočiť, rozhodol sa, že počká na prvý krok svojho nepriateľa. Jedno bolo isté. Nebude musieť čakať dlho.

Deploy (AM) - Takže tam máme CCS s 2 meltami, 2x plasma vetov, PCS s heavy flamer, 2xIS s meltou  a AC, 2x5 scionov s plasmami, Hellhound, 3x ASentinel, Paska vo Vanquishri s Executionerom, LR Demolisher a LR Exterminator. Plus teda Knight Atrapos.
Deploy (CH:SM) - Okrem teda Greater Brass Scorpiona je tam Lord na biku s 10 motorkármi, 3x1 oblik, Havoci, 2x rhino s plasma mariňákmi, 3-4x Hellbrute. Alles.
Turn 1 (CH:SM): Mariňáci majú prvé kolo a idú. Scorpion advance. Všetko ostastné tiež. Streľba zničí jeden Sentinel. Scorpion teda charge a na 3D6 to dáva. V cc mu beriem 6HP dole, on mne 3 (plus jeden na streľbu) HP. Na stompu sa mu ešte podarí dať 6-tku a odstrániť Executioner. Hmm (inak s tým D3+2 stompami vie vyrobiť celkom dlhý vláčik smrtiacich placiek).
Turn 1 (AM): Ja rozdelím sily, časť ide po flankoch, Pask drží stred. Vzadu si streľbu vyžerie jednotka motoriek, prežijú asi len 3 a lord (išlo do nich všetko čo bolo po ruke). Pask dá dole 2HP z Hellbruta. V cc sa SH mlátia. Idem prvý, dávam dole 3HP, škorpión exploduje a scatter priamo na knechta. Result 6. Takže sa porúča aj Atrapos. Fenomenálne to bolo.
Turn 2 (CH:SM): Všetko sa hrnie dopredu. Rhino flatoutuje dopredu. Hellbruti a obliny (jedna z ds) dajú dole 2HP Paskovi a strieľa na snap shoty. Vzadu motorky preletia a likvidujú hellhound. Demolisher prežije bez ujmy.
Turn 2 (AM): Pristanú 2 jednotky storm trooperov. Jedna zlikviduje oblika u mňa. Meltou z chiméry ničím rhino. Vzadu trochu poriedim motorky. Dole zas vybieham zpoza múra a chystá sa strielať.
Turn 2 (AM): Pask na snap shoty zoberie 1HP dreadovi. Mariňáci z rhina si nehodia pinning.
Turn 2 (AM):  Druhá jednotka storm trooperov vystrieľa jednotku havocov (dokonca aj hotshot lasguny zabili 2 mariňákov. Ach moje srdiečka.
Turn 3 (CH:SM): Moto lord mi prejde jednotkou plasma vetov. Motorkár čo prežil sa snaží ugranátovať Demolisher a nedarí sa mu to. Na hradby vyliezla tacticala a kropí ma zvrchu boltrami. Ale moc škody nerobí.
Turn 3 (CH:SM): Dreadnoti to pália do Paska ale ten sa drží.A aj to čo málo prejde cez predný AV, tak savnem na cover.  Lucky melta na šestky dala dole Chiméru. Posledná oblina dala pen na chiméru s commandou a imobilizovala ju.
Turn 3 (AM): Pask odpaľuje dreada, combinovaná streľba chiméry, Exterminátora a Sentinela zas oblinu. 2 jednotky pechoty a storm troopery odparia mariňákov (well to bolo moc dobré čo padalo na kockách). Vzadu sa mi nedarí proti lordovi, s tým 2+ savom na biku a 4++. No ani plasmy nestačia.
Turn 4 (CH:SM): Lord sa vysporiada s Demolishrom, osamotený biker zas vyreže nakomplet veteránov (sweeping ach jaj), ktorí prežili streľbu boltrov z hradieb. 
Turn 5-6 (CH:SM a AM): Už sa nič moc nedeje. Bike lord zničí Paska, biker zas infatry squadu. Boltre z hradieb popravia pcs, čo vystúpila z chiméry.
Intermezzo: Motorkár si zaslúžil battlefield promotion, lebo usajvoval asi 10W a prežil. Jednoducho ho nešlo zabiť.
Koniec hry. A výsledok: Remíza. Spravodlivá (po pravde sme sa akosi zabudli dohodnúť na podmienkach hry a jednoducho sme len hádzali kockami, odoberali modely a dobre sa pri tom bavili). Epické momenty striedali ešte epickejšie. Jednoducho to pekne odsýpalo.
Súperovi ďakujem za hru, a keďže toto bude posledný herný report zo 7ed, zároveň mu ďakujem, že som edíciu ukončil práve takouto hrou. Zábavnou.

Nedalo by sa povedať, že jeho úloha skončila neúspechom. Obe armády, vyčerpané bojom a stratami, sa stiahli. Nie však ďaleko, pretože cena za víťazstvo bola privysoká. Teraz vyčkávali. Najmä na ďalšie posily. Nikto nechcel urobiť chybu a dopriať druhej strane víťazstvo.

Podľa hlásenia velenia už k jeho pozícii smerovali ďalšie jednotky. Rovnako očakával preskupenie síl na opačnej strane hradieb. Tento úsek sa čoskoro zmení na mlynček na mäso. Znovu príde na rad vojna zdrojov.

A ako Vrask vedel zo svojej vlastnej skúsenosti, je to vojna, ktorú Impérium málokedy prehrá.

+++ Alessan +++Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára