utorok 15. mája 2018

Magor Rift


Po veľmi dlhej dobe (takmer rok bez pár dní) som sa vybral na nejaké to organizované hranie W40k. Nazvať totižto Magor Rift (ďalej len "MR") turnajom by bolo zavádzajúce. Prečo tomu tak je si zhrnieme na konci. Kapacita 50 miest vyzerala dostatočná ... asi na niekoľko dní. A zrazu bolo plno. A zmestilo sa aj nemálo slovákov (konkrétne 7, čo už bola účasť typ normál zpred niekoľkých rokov).

Maľovacia kampaň spoločne s veľmi fluffy poňatím MR znamenali, že som si postavil list z nového projektu Black Guardy a doložil ho Atraposom (vďaka Zrudiho chránenej dielničke).

List sa nakoniec vyprofiloval na nasledovné: Kapitáň v Gravise (indomitus), Libby na jp, 2x5 Intercessorov, 5x Scouts, 3x Agressor s flamerom, 3x Inceptor s boltrami, Chapter Champion, Primaris Ancient (standarda), 10x Reivrers so žabikláčmi, 10x sterni, 5x Hellblaster. A Atrapos Knecht.Príprava bola tvrdá a s bilancou 3 hry = 3 prehry sme sa vydali smer Plzeň. Cesta bola klasika (len dlhšia), posádka príjemná (Adam, Enduro a Zrudi), takže to aj celkom zbehlo.

Potom to malo ten klasický priebeh. Príchod, zvítanie, pivo, kecanie, pivo, pivo, pivo, kecanie, pivo, pivo, pivo, pivo, pivo, pivo, zaľahnutie, príchod zrudiho na kute, následná skoro-defenstrácia, 3 hod spánku, vstávanie, prvá hra.

Prvá hra - ORKS [Médis]

List: Warboss, Mekk, 2x weirdboy, 2x30 boyz (cca), 10x nobb, 5x mega nob, 3x killa kan, 1 death dread, 1x lietadlo.Misia bola držať objektivy v strede stola a dostávať za to na konci turnu body. Deploy švtrťky. Vyhrám prvé kolo. Nainfiltrujem agressorov, ktorý sa postarajú o warbossa (nešťastne deploynutého, ktorého si súper odmietol preložiť) a chapter championa, ktorý lokne grotov. Sterni sa pokúsia zastreliť nejakých mega nobov, ale moc sa im nedarí.
Mega dread padá na smite a knechtiu streľbu (ale posledný wound mu dal dole bolter). Mne sa v deployi zhmotnia nobbovia a zožerú Inceptorov. Killa kany chargnú knechta, ale sú rozsekané.
Knecht sa potom zvyšok hry prehrabáva v 30 bojzoch. Libby chargne mekka aby ho zabil, ale je to on, ktorý umrie. Agressory umrú na mega nobbov. Tých nastrieľam sternami a chargnem = 1W na nobbovi. Mne postupne skapalo 9 sternov. Toho posledného zachráni v poslednej chvíli champion. Reivery sa spadnú za weirdboymi a nasekajú ich na kúsky. Na chvíľku ich zabrzdia kopty, ale aj s tými sa príde porozprávať champion.V tomto momente knecht dokončuje blob. Ten druhý dokončuje mojich zvyšných primarisov v deployi. Na stole mi ostáva Knecht, champ s 2W, 1 stern a asi 6 reiverov.Knecht sa začne prehrabávať druhým blobom, ale už to nestíha pomlieť do klobások. Mám viac bodov, takže výhra pre IMPERIUM.

Druhá hra - ELDARS [Ramses]

List: Eldrad, Autarch na biku, Spiritseer, Bonesinger, 2x5 rangerov, 10x guardianov, 3x specter, 6x spiderov, 5x hawkov, Serpenta, nejaký malý grav tank.Misia je 6 objektivov na stole, na konci tretieho kola si každý vyberie 3 a d3 hodom sa určí, ktorý ostane na stole. Deploy sú polky stola (žiadna no mans land). Prehrám hod o prvé kolo, ale ukradnem ini.

Zabijem 1 unitu rangerov (sternami) a druhú zredukujem na posledného (agressory, tí ešte chargnú serpentu). Knecht ide po knechtovi. A tu začína tragédia o rozmeroch samotného craftworldu.Long story short - 2x nastrieľam a chargnem knechtom. S 2+ na hit s rerollom a 3+ na wound nasekám plných 8 wound hitov s 6D za každý (s 2 6d hitmi za streľbu to bolo dokopy 60 damagov) a cez 5++ (s 3 rerolmi za cp) a 6+ fnp prejde 7D. V tomto momente (moje druhé kolo) sa hra tak akosi skončila.

Mne zmizne armáda. Knecht ujde a tak mojim knechtom ničím serpentu a eldrada. v 4 kole je na stole už len knecht. Ten zaľahne na 1 z 2 objektivov a sajvuje streľbu celej armády. Na konci 5 kola má posledné 4W, ale objektiv drží (hra by skončila prehrou asi nejaký 1-2 body). Súper trvá na 6tom a tak na 3+ (potom ako mi padali kocky na savy tipu 10x pw armour, 8 mŕtvych mariňákov) si hodím 6 kolo a knecht umiera.
Nakoniec prehra pre IMPERIUM.

Tretia hra - Chaos Space Marines [Nightspirit]

List: Juggerlord, Exalted champ, Dark Apostle, 10x cultist, 10x mariňák a 3 melty, 8x berzerkerov, 2x maulerfiend, 2x drak, 2x rhino a LR s 4 multi meltami a mortal woundovacím kanonom.


Misia Relic, a šikmý deploy (ale s 12" no mans land). Súper ide prvý, neseiznem. Veľa tankov a málo mojich at zbraní (knecht a 5 plasiem).Advance. Umierajú scouti na draka, druhý champ prežije toho druhého. LR nič neurobí knechtovi. Ja nastrelím 1 maulera a druhého rozkrájam. Plus si konsolidnem land raider. Na boltre a plasmy umiera drak (a na súperovej inak usmiatej tvári sa objavia chmury obáv).
Knecht potom dostáva od Maulera, ktorého na oplátku nakrája spolu s rhinom, z ktorého vyskočili khorňáci. Inceptory a reivery si skočia k unite s relikov. Khorňáci miesto charge do knechta (to bolo silných rečí ako ešte nikdy nezničili knechta) zmažú reiverov.
Knecht sa dostane na posledný profil, kedy nie je schopný trafiť lorda a ten ho nakoniec likviduje.
Druhý drak, ktorý systematicky užužlávala hellblasterov dostane fistou od kapitána a porúča sa (ale na výbuch zabije zvyšok plasiem a libbyho).

Champ čo lokoval LR umiera a LR vybavuje kapitáňa v gravise. Inceptory umrú na melty. Khroňáci si bežia k sternom, ktorých ale otravuje rhino, takže nemôžu strielať. Relica je ďaleko, sterni majú pred sebou khorňákov.Prehra pre IMPERIUM.

Štvrtá hra - Tyranids [Kurgan]

List: Flyrant, Broodlord, Malanthrope, 20x dakka chrobáčiky, 30x chopchop chrobáčiky, 20x gendi, 10x gargoyle, 3x hive guard, 4x zoanthrope, Hierodula.Misia. Impérium dostáva killpointy, tyranidi body za unity čo ujdú zo stola cez moju hranu stola. Nidi začínajú ja nekradnem ini.

Všetko sa valí dopredu. Umrie pár mariňákov. Ja prečistím gendov v ruine a vďaka 6ke na gravitone dávam Hierodule dole 19W.
Do Knechta sa oprú gendi, broodlord, hierodula a Trygon. Prejde pár woundov. Ja na oplátku dorazím dulu a dám trygona na polku životov. Flyrant lokne jednotku primarisov, malé chrobáky zas plasmičov popritom ako vyradia z hry scoutov.

Monštrá sa postupne prekúskavajú mariňákmi. Ale ide im to pomaly. Flyrant zabíja kapitáňa, broodlord zas librariana a champa, čo ho chceli zvesiť na férovku. Na Trygona zavesím Agressorov a Reiverov, ktorí ho upižlajú nožíkmi. Flyrant je rozfláknutý Knechtom.

Na pravom flanku sa podarí ujsť jednotke chrobáčikov a Malnthropa s gargoylami to má na skok ku kraju stola. Reivery sa zahryznú do malých chrobákov a zmažú ich. Sterni ešte popravia Broodlorda.
Inceptory, ktorí sa prestreľujú s Hive Guardov a tak posledného z gardy musia doraziť Reivery. Strerni si znovu zastrieľajú po zoankách a poslednú dobíja Knecht v cc.Body hovoria v môj prospech, takže výhra pre IMPERIUM.

Piata hra - Deathwatch [Thoft]

Únava a súper z vlastnej strike force (nejaký shoft v počte účastníkov) znamená, že sa s Thoft dohodneme na remíze (ani jednému z nás sa do toho veľmi nexe). Aspoň mám čas sa pobaliť a pokukať čo sa deje na ostatných stoloch.


GAME OVER

Na záver nejaké to zhrnutie. List fungoval ako mal, až na to, že posledné faqy s nemožnosťou deep strikovať mimo vlastnej deploy zóny ho trochu rozladili a bolo to cítiť. Nedostatok anti tanku (knecht a 5 plasiem nie je optimum a nevyrieši všetko, najmä ak sa súper na nich zameria) bol citeľný. Knecht krájal čo mal (okrem toho čo malo invul tam to bolo o kockách). Mariňáci robili dakka, sterni aj primarisáci. Agressory otravovali, Reivery padali v druhej vlne a väčšinou aj dochargovali. Každopádne to bolo zábavné hranie a táto army spĺňa to čo chcem u maríny hrať (mobilné, viac na cc a midfield small arm fire). 

Súperi boli naozaj príjemní, hry zábavné (až na tú druhú, ktorá bohužiaľ dosť ovplyvnila moju náladu aj v tretej za čo sa ospravedlňujem). Sekundárne misie vylepené na stene mi prišli dobré ale bez sheetu pre každého hráča kde by boli zapisovateľné ich splnenie ťažko zapamätateľné. 

Misie sa dali (ale napr. z toho čo som videl, že hrali na iných stoloch tak ja som mal len copy pasta chapter approved a rulebook - dokonca najtupšiu z nich/relic, v štvrtej hre dokonca tú istú čo som hral v 1 hre, až na dotaz nám bola zmenená), ale vidím tam obrovský priestor na zlepšenie (na iné stoly sa dávali twist kartičky, čo by mohol byť standard pre všetky stoly). Kampaňový priebeh po jednotlivých kolách nebol žiadny, čo bolo asi najväčšie sklamanie (áno okresaný team a absencia niekoho kto by to poriešil medzi kolami), a aspoň 10 minútové zhrnutie po každom kole by neuškodilo. 

Miesto konania bolo super, bokom od mestského ruchu s príjemným priestorom na jedenie a popíjanie. Katering bol tiež dobre doladený (ale naozaj som čakal aspoň 1 bagetu, v piatok večer ako sme došli by bola dobre padla), pravda že cesnačku na raňajky som pre ranné žalúdočné problémy skipol, ale gulášik aj kurátko boli fajné (echh ten lanšmít), hermelín a utopence vypĺnali miesto medzi jedlami veľmi dôstojne. A pivo. Pivo bolo naozaj fasácke. Za posledný rok som ho vypil asi najviac v tak krátkom čase. 

A vidieť po dlhom čase plne obsadených 25 hracích stolov, to bolo až nostalgické (ešte o ten hammer nie je až taký záujem). Človek si pospájal IDčka z hofy s reálnymi tvárami, postretal aj tie už dlho známe. Pokecal o kladive veľkosti 40. Jednoducho fantasticky strávený víkend. Ďakujem zaň nielen orgom (tým ale najviac), ale najmä všetkým zúčastneným). Plus 2 autá slovákov, to tu už dlho nebolo.

Inak hranie na víťazstvo-remízu-prehru pre frakciu, žiadne hodnotenie herných výsledkov, medaily za "spoločenské" výkony (pitie piva - Robin, mentorovanie nováčikov - Katcher a praso-listovanie - Pajper) tomu dodali naozaj ráz hromadného organizovaného hrania pred označením turnaj. A vôbec to nebolo na škodu. Medzirečou zvíťazili Xenos, pred Chaosom a Impérium tentoraz ťahalo za najkratší koniec.

Teším sa na ďalší "polročník" a ďakujem za pozornosť.

+++ Alessan +++

Nie všetky fotky išli do reportov, takže ak si chcete pozrieť všetky nájdete ich TU.

1 komentár:

  1. Já jsem si s Tebou hru užil, i když jsi občas vypadal otráveně...jsem rád, že to bylo Ramsesem...tomu jsem se za Tebe krásně pomstil kartičkou Sudden Death - Endure :-D Ty twisty a pod určitě chceme rozvíjet dál, ale tentokrát jsem je tam rozhazoval já, což spolu s hraním bylo dost chaotické. Na příští MR už budeme mít dedikovaného moderátora/koordinátora kampaně, co se bude věnovat jenom tomu, takže věřím, že to bude mnohem lepší. Těším se na naši příští hru :-) Nightspirit

    OdpovedaťOdstrániť