nedeľa 27. septembra 2015

Assault on Black OilPo vyčerpávajúcej príprave, s bilanciou 2 výhry (proti Eldarom a Grey Knightom) a 2 prehry (proti Khorňákom a Necronom), nastal čas vydať sa na samotný turnaj. Cesta prebehla v poriadku, až na množstvo obmedzení na diaľnici a aj v samotnom Brne, a tak sme na miesto dorazili presne o 13:00. Rýchlo sme sa zaregistrovali (ja s mojou gardou, Adam s Necronmi a Susko s Chaos Marínou) a dostali informácie o prvých hrách.

Pre lepšiu predstavivosť vám ešte sprostredkujem miesto, kde sa turnaj odohrával - Black Oil. Ide o veľmi príjemné priestory, ktoré vyzerajú nejako takto.

Kopa stolov pre rôzne wargamingové hry.

Ďalšie stoly, pre turnaj bolo rezervovaných asi 6 ks, a stále ich bola kopa voľných.

Príprava pred prvým kolom.

Barík s príjemnou obsluhou, pivom, kofolou a papaním.
Čo viac si ku hraniu želať ? Už len kávu ako podávajú len v Maxone.

Ale dosť bolo prezentácie, poďme sa pustiť do toho, kvôli čomu tento report čítate. Pusťme sa do Warhammer 40k.

Ešte ukážka mojej armády na paráde a môžeme sa pustiť do jednotlivých hier:


The Shield of Humanity.
The hammer of the Emperor.

PRVÉ KOLO

A náhodný žreb mi na úvod nedoprial nikoho iného ako organizátora turnaja - Sabreho - s jeho Necronmi (army list). Wraithov bolo o polovicu menej ako naposledy, ale aj tí heavy destroyery vedia byť pekné potvory. Hralo sa:

Misia - Big Guns Never Tire (5 obj., každý za 3VP a 1VP za každý zničený heavy support)
Deploy - Hammer and Anvil
Prvé kolo - Astra Militarum
Night fight - Áno
Ukradnutá ini - Nie

Turn 1 (IG): Bez pohybu, prekvapivo. Streľba zlikvidovala 2 wraithov. Chiméra vľavo hodila smoky.
Turn 1 (NEC): Aj napriek 4+ coveru som prišiel o chiméru, postarali sa o to destroyery a súper získal first blood. Zo streľby všetko.
Turn 2 (IG): Klasicky, veteráni na nohy a von z chimér. FRFSRF na vetov, dakka dakka s celou armádou
 ... a wraithy nie sú.
Turn 2 (NEC): Lord s flayed ones-ami neomylne hitne za tanky a runuje 6" - lord spustí abilitku vďaka ktorej na unitu môžem strielať len na snap shoty. Destroyery stiahnu 1HP z Exterminátora.
Turn 3 (IG): Executioner tank shockne flayed onov. Zvyšok armády sa pohne dopredu. Veti, Chiméra a Exterminátor zabijú jedného destroyera. Executioner s boltrom a ccs zabijú pár flayed-ov.
Turn 3 (NEC): Takže destroyery nastrieľali vetov, heavy destroyery chiméru s ccs (tá vybuchla a zabila ďalšieho veta).
Veteráni nehodili LD a utekajú k flayed onesom. Tí chargnú ccs z vybuchnutej chiméry a utekajúcich vetov
a zožerú ich v cc (veti ako utekajúci nehodia LD a sú odstránení z hry).
Turn 4 (IG): Mega dakka odrovanalo celú skupinu flayed ones-ov, ostal len warlord s posledným woundom.
Epický bol Executioner, ktorý na 4 plackách dal 4x hit a nasolil do warlorda s posledným one-om 8 woundov.
Turn 4 (NEC): Heavy destroyery zlikvidovali Exterminátora. Warlord chcel rozsekať chiméru ale nič je v cc neurobil.
Turn 5 (IG): Veti vystúpia k objektivu. Chiméra sa pohne dopredu, aby bola v coveri, ale mohla prípadne zaberať objektiv v ďalšom kole (trochu som si to nenameral) a nechcel som tam nechať chiméru bočným armourom k destroyerom.
Turn 5 (NEC): Destoyery nastrelili wyvernu, ale nič jej neurobili. Rovnako heavy destroyery Executioneru.
Súper hádže na 6. kolo a .. 2. Takže končíme.

Po dobrej hre nasledovalo počítanie bodov, kde to dopadlo nasledovne:
Astra Militarum - 7 (6VP za obj. a slay the warlord)
Necrons - 9 (6VP za obj., first blood, slay the warlord a 1VP za mŕtvy HS)

Prvé kolo prebehlo vcelku dobre, ale trochu času a prázdne bruchá nás vyhnali zaobstarať si niečo na papanie. Dali sme utopencov a hermelínček, spokojnosť veliká. A s takto naplnenými bruchami sme sa mohli pustiť do druhej hry. Ešte do záznamu uvádzam, že zvyšní členovia výpravy priniesli z prvého kola dve víťazstvá (Adam proti Space Marines a Suso proti Blood Angels). 

DRUHÉ KOLO

V druhom kole na mňa čakala armáda, ktorú som teda naozaj neočakával, a to Dark Angels (army list). Príjemného, anglicky hovoriaceho súpera, som si pamätal ešte z turnaj v Brne, kde sme odohrali jednu dobrú bitku s remízovým výsledkom. Teraz sa hralo:

Misia - Crusade (4 obj., každý za 3VP)
Deploy - Vanguard Strike
Prvé kolo - Astra Militarum
Night fight - Áno
Ukradnutá ini - Áno

Turn 1 (DA): Predator vystrelí po najbližšej chimére, ale tá pen sejvne na 5+ cover. Whirlwindia placka odscatteruje niekam mimo.
Turn 1 (IG): Trochu sa pohnem, aby Exterminátor videl scoutov za skalou. A potom im naložím najskôr wyvernou a potom Exterminátorom. Scouti nie sú a pre mňa first blood. Chiméra vpredu použila smoke launcher.
Turn 2 (DA): Príde attack bike (zdola, nevidno ho na obrázku), belial s termoskami (padnú k wyverne) a aj lietadlo. Predátor pretlačí HP na Exterminátor, lietadlo zas odstrelí chimére heavy flamer (5+ cover sa oplatil a savol som ďalší pen a ešte aj glance). Belialova squada nič neurobí wyverne.
Turn 2 (IG): Exterminátor sa pohne, aby videl na bočný pancier predátora a dá mu dole 1HP a imobilizuje ho. Comandérska chiméra zabije multilaserom attack bike (2 hity, 2 woundy, 2x 2 na save). Executioner a plasmy od veteránov nič neurobia terminátorom, lebo na 3++ a 5+ fnp to Belial všetko vychytá (asi 7W).
Turn 3 (DA): Príde ďalší attack bike (vľavo, nie jeho vidno). Lietadlo nič neurobí Externinátoru. Whirlwind hitne 2 zadné chiméry a dá im obom stunned result. Takže stoja. Predátor potom vo vzájomnom súboji nič neurobí Exterminátoru. Terminátory potom v cc prekvapivo zožerú wyvernu.
Turn 3 (IG): Exterminátor zlikviduje predátor. Executioner a veti z chimér pretlačia 2W na Beliala a zabijú Apathecára.
Executioner pretalčí 1W na attack bike a donúti ho jinkovať.
Turn 4 (DA): Lietadlo opustí hrací stôl. Attack bike nič neurobí Exterminátoru. Whirlwind sa pokúsi zopakovať úspech z prechádzajúceho kola, ale hitne len jednu chiméru, ale nedá ani glance. Terminátory sa ukryjú za LoS blocking terén.
Turn 4 (IG): Takže pohyb vpred, zadná chiméra o 12". Zvyšok decentne o 6". Melty z ccs chiméry donútia jinkovať attack bike. Exterminátor a Executioner pretlačia na whirlwind 3 peny a 4 glance, súper hádže 4+ cover (onscured vehicle) a result = 1HP dole a stunned result. Pozerám na tých 6 kociek s 4+ resultom a neverím vlatným očiam.
Turn 5 (DA): Lietadlo zlikviduje chiméru. Veti vystúpia mimo dohľad terminátorov. Attack bike nič neurobí zadnej/veliteľskej chimére. Scouti sa priblížia k objektivu.
Turn 5 (IG): S vetmi dobehnem k objektivu, executionerom zaberám druhý. Súperovi odstrelím najbližšieho scouta pri objektive, takže ho súper nezaberá. Súper hádže na 6. kolo a result = 2. Takže koniec hry.

Ďalšia napínavá hra, kde to dopadlo nasledovne:
Astra Militarum - 7 (6VP za obj. a first blood)
Dark Angels - 4 (3VP za obj. a linebreaker)

Po druhom kole spokojnosť, chalani doniesli znovu po víťazstve (Adam si podal Dark Angelov a Suso spracoval Iron Handov), a tak sa pozitívne naladený vydávam do posledného kola.

TRETIE KOLO

Tak sa aj mne ušla Space Marine armáda, konkrétne fasujem Iron Handov, veľmi pekne vyzerajúcich na stole. Uvidíme či sa mi budú páčiť aj po hre. Nahádžeme kocky a hráme nasledovné a nasledovne

Misia - Purge the Alien (kill points)
Deploy - Dawn of War
Prvé kolo - Astra Militarum
Night fight - Nie
Ukradnutá ini - Áno

Turn 1 (SM): Rhiná idú flat-out dopredu. Z ruiny vystrelí TFC, ale placka odlieta od wyverny mimo stôl.
Turn 1 (IG): Exterminátor zlikviduje prostredné Rhino. Chiméry nič neurobia, rovnako ako wyverna, ktorá pretlačí asi 5W na tacticalov, ale súper pasne všetky savy. Executioner potom dá 6W do TFC a ani 3+ cover nestačí a TFC v hre končí.
Turn 2 (SM): Rhiná sa roztiahnu, z jedného vypadné command squada s plasmami a dá dole 1HP z chiméry + shaken result. Vzadnom rohu sa objavia scouti v land speedry, ale do hry nezasiahnu, skôr sa skrývajú ako easy kill point.
Turn 2 (IG): Exterminátor spolu s chimérami zlikviduje druhé rhino. Executioner a plasma veti to nasolia do commandy s kúzelníkom, ale na 3++ a 4+ fnp umrie jeden štítonosič. Zadný veti z chiméry zabijú 3 tacticalov. Wyverna netrafí.
Turn 3 (SM): Commanda odstrelí chiméru. Sterni zas preriedia s tacticalov mojich veteránov, ale napriek stratám to ustoja na morálku.
Turn 3 (IG): Preriedení veteráni odrovnajú 2 tacticalov. Spojená streľba celej armády zlikviduje commandu aj s librarianom.
Turn 4 (SM): Stermi dorazia veteránov.
Turn 4 (IG): Plasma veti a Executioner zničia posledné rhino. Exterminátor potom zameria land speeder v zadnom rohu a aj napriek jinku ho odstrelí. Po tejto strate sme sa dohodli na konci hry, súperových scoutov by som už asi nezabil. Koniec poslednej hry.

Z pohľadu súpera to nebol práve ideálny match-up (málo melt alebo iných zbraní na armour), ale súper aj napriek nepriaznivosti hry ju odohral až do konca a tam to vyzeralo nasledovne:
Astra Militarum - 9 (8VP za kill pointy a first blood)
Space Marines - 3 (3VP za kill pointy)

Dohraté. Z mojej strany spokojnosť (ale tak nemusel som prísť o iniciatívu v dvoch hrách po sebe), mal som šťastie na príjemných súperov, s ktorými som odohral dobré hry (dúfam, že sa s niektorými ešte uvidíme na ďalších turnajoch tejto sezóny, ako aj na ďalšom pokračovaní Assaultu). Zvyšok výpravy opäť uhral víťazstvá (Adam proti Prckovej Garde a Suso proti Sabreho Necronom - pozn. o tejto hre budú kolovať legendárne high lighty, ale bude lepšie ak sa na to opýtate priamo Susa, lebo to čo sa dialo na tom stole v posledných 2 kolách bolo absolútne neuveriteľné).

Na oficiálne výsledky (s počtom bodov) a kompletné poradie všetkých hráčov si ešte musím počkať, ale po súčte včetkých bodov za hry, bodov za full paint, wysiwyg a včasné odvzdanie rostru bolo finálne poradie nasledovné:

1. Adam Záhora (SVK) - Necrons,
2. Tomáš "Alessan" Bernát (SVK) - Astra Militarum,
3. Martin "Suso" Sousedík (SVK) - Chaos: Space Marines.

Turnaj teda dopadol nad mieru úspešne pre našu výpravu. Celý turnaj bol strašne príjemný, miesto konania ma úplne nadchlo a dúfam, že sa tam čoskoro vrátim na ďalšie pokračovanie. 

Na záver klasické poďakovania:
1. organizátorovi Sabremu, nielen za dobrú hru, ale najmä za super turnaj,
2. všetkým súperom za super (a dúfam, že pre nich aj trochu zábavné ) hry,
3. chalanom z výpravy za to, že išli (a celkom dobre sme sa zabavili).

Ďakujem za pozornosť.

+++ Alessan +++

Na záver ešte pár fotiek z posledných hier.
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára