utorok 23. februára 2016

GTTT 2016Začiatok roka sa ako už niekoľko posledných rokov nesie v znamení "kompetetívneho" Warhammeru. Inak tomu nebolo ani teraz a aj napriek tomu, že nie každému hráčovi vyhovujú propozície a celkový súťažný duch tohto turnaja (rostre teamov k nahliadnutiu), základná kapacita turnaja bola zaplnená za pár dní. Celkový počet teamov sa po niekoľkých rozšíreniach zastavil na čísle 16. Oproti predošlým ročníkom sa účasť zo zahraničia rozrástla o jeden rakúsky a tri poľské teamy. 


Už po tretí raz.

Po dvoch rokoch s gardou (raz podporenou Imperial Knightom) tentoraz došiel na psa mráz, a aj môj roster dostal zmien. Dosť výrazných. Takže gardisti ostali doma a do boja som nastupoval s nasledovným rostrom:

DETACHMENT1: Baronial Court, Codex: Imperial Knights
Knight Crusader (425), Battle c. (5), Stormsp. rocket pod (40), Baron, Warlord ­ [470]
Knight Errant (370) ­ [370]
Knight Palladin (375) ­ [375]

DETACHMENT2: Codex: Supplement ­ Sentinels of Terra (CAD)
HQ1:Techmarine (65) ­ [65]
Troops1-4: Scout Squad (55), +5 add. scouts (55), 10x bolter (0) ­ [110]
Troops5-6: Scout Squad (55), camo cloaks (10), 5x bolter ­ [65]

Tri hríbiky a k tomu kopa dakka boltrov. Všetky listy v našom teame sa rodili dosť dlho, ale musím s odstupom času povedať, že aj napriek tomu, že to nebol top toho čo turnajové listy ponúkli, neostali sme v hanbe a najmä sme našim súperom ponúkli niečo iné ako nudný listový copy paste, s ktorým sme sa museli trápiť my. 

Cesta do Prahy bola priamočiara a tak sme bez zastávky presvišťali až do miesta konania, Základnej školy na Kořenského. Obsadili sme lukratívne miesta na spanie. Program na úvod večera bol jasný, skompletovať pre Rastíka cca. 100+ dronov k jeho Piraňám. Nakoľko sme boli šikovní, zvládli sme to relatívne rýchlo a tak ostal zvyšok na to klasické turnajové. Kecy o hraní, plakanie nad armádami (eldari, tauovia s aspomínali najčastejšie), popíjanie, rozoberanie hernej scény (tohto roku sa to zarodili s turnajmi v čechách). Však od Karaku uplynulo veľa času, takže bolo o čom hovoriť. Do pelechu sa išlo nadránom, ale tak kto by potreboval spať. Spánok je overrated. Najmä prvý večer.

Ráno sa podobalo ostaným turnajovým. Dlhé vstávananie, cesta do potravín, raňajky, kávička. A potom sa začalo to prečo sme sem vlastne prišli. Hranie.

GAME 01 - Team Austria (rostery)

Príprava na prvého súpera bola asi najdlhšia. Prešli sme listy a zhodnotili, že nikto nechce Tyranidov. Nedivím sa. Dokonca sme si pripravili aj párovaciu tabuľku. Ako správny kapitán som si nakoniec vybral dobrovoľne vybral nidou "blitku", proti ktorej som mal asi najhorší match-up. Ale tak od toho je kapitán, aby to niekedy vyžral. A spoliehal sa na dobré výsledky svojho teamu.

Plán bol vyhrať prvé kolo a čo to zabiť tl boltrami v rapide kým sa Flyranti vydajú na svoj let skazy. No long story short, prehral som hod a neukradol iniciatívu. A tak moja vôbec prvá hra s mojim listom začala. Nevedel som čo od neho čakať, a musím povedať aj to tak vyzeralo.


Flyranti na stole v ruine (so stealthom za warlord trait). Dal som sa tak aby som nebol v dosahu flamerov v prvom kole.
Flyranty sú u mňa.

Súper moc neotáľa a doletí čo najbližšie ku mne. Jeden flyrant sa drží vzadu. Ja odpovedám streľbou. Dakka warlordovi sa podarí dať dole 2W prednému flyrantovi, ale ostane vo vzduchu (súper za celú hru hodil každý grounding test). Všetci scouti sú v rezervách takže to bolo všetko z mojej strany.
Súper si naletí k warlordovi, zapínam štít na ľavej strane kde sú 2 flyranti. Strácam 2HP na flamre a ďalšie dva na glance od devourerov. Zľava savnem oba haywire plameňomety, prejde však jeden glance. Posledný tyrant si potom hodí 6 hitov a na pen hodí - 6, 6, 6, 6, 6 a 5. Na 4++ prejdú dva a Warlord umiera, nanešťastie placka ide mimo stola. 
Prídu mi nejakí scouti z rezerv. Zabijem pár sporemine. Na oplátku mi umiera druhý IK za podobných okolností ako prvý, pretože súper si zrejme povedal, že z 5 hitov si 4x po sebe hodí na pen minimálne dve šestky. 
Strieľam do tých flyrantov s boltrami, ale buď nevundujem, ale súper všetko nahádže.


Druhé kolo, mínus jeden Knight.
 
Kopa dakka, jediné čo prejde sú 2W na druhého tyranta.

Tretie kolo, mínus dvaja Knechti.

Po tomto momente je to už len exibícia, Flyranti mažú scoutov ako na bežiacom páse. Čo nezabijú oni, dorazia Mawloci (tí sa držia na objektivoch a keď treba tak sa zakopú a padnú v ďalšom kole na scoutov). V štvrtom kole dvaja Flyranti sadnú, aby sa otočili a naleteli na posledného Knechta. 


Posledný hríbik v obležení.
Piate kolo, mínus traja Knechti.

Hádžeme na šieste kolo a to sa hrá. S poslednými asi 6 scoutami na stole podávam súperovi ruku a poďakujem mu za hru. 0-20. Teda, aby som bol presný, som rád, že si dobre zahral. Pretože ja okrem odoberania modelov som v tejto hre nerobil nič.

Zvyšok teamu je na tom tak striedavo. Ondrovi khornedeamoni sa postavia proti Eldarom, ale prehráva na dve šestky. Prvá mu padla ako result potom čo daemonprince číslo 1 dostal dňčkový hit. Druhá padla na stomp attack od wraitknighta. Ani kopa psov a motoriek nebola dosť. Rasťo proti thunderdomu (SW a DA deathstara) neuspeje, lebo súper to nahádže a potom nim prejde. Stanovi orkovia rozpárali necornských Wraithov a Susko uhral nakoniec nešťastnú prehru proti súperovi, ktorý hral rýchlosťou lekváru. Do tabuľky si zapisujeme 0 bodov a čakáme na ďalšieho súpera.

GAME 02 - Bojovníci Ukrutného Severu (rostery)

Prejdeme si listy, čo to vymyslíme a ideme párovať. Kapitán súperov s tromi gardistickými super heavy tankami si vyberá Stanových Orkov, Susko berie darkeldarský Venom spam, Rasťovi padne Mechanicum a Ondrovi Space Mariňácka Gladiuska. Ja na neveľkú radosť dostávam Tauov s buff comanderom a Crisis suit death starov s kopou tank hunterov. No radosť moc nemám. Uvidíme.

Hodíme si prvé kolo a ja vyhrávam. Wow. takže dobrý začiatok. Položím hríbiky, počkám si na súperov deploy a potom si infiltrujeme jednotky. Mne je ešte dopriaty scout move, a keďže na to možno už nebude príležitosť idem so scoutami dopredu ako sa len dá. Súper mi nekradne iniciatívu a tak začínam.


Grupy scoutov idú dopredu. Vzadu za nimi sa trasú Knechti.
Scouti sa dostanú do rapid-rangu a to znamená twin link boltre. 2 jednotky vymažú skvadu dronov v súperovom deployi. Zvyšné jednotky (vzadu za pevnosťou) potom boltrami zmažú jednotku Pathfinderov (first blood). Knechtov rozdelím. Jeden ide ako decoy pre buff commanderovu jednotku, zvyšná dvaja sa držia spolu, tí zabijú tri crisisi a niekoľko dronov s deathstary.


Rozďelujem sily. 

Aj s okresanou jednotkou je deathstara pri chuti a vďaka rerollom na hity, ignores coveru a tank hunteru nalátajú do najbližšieho Knechta 6HP, ja na 4++ pasnem len dva savy, zvyšné 2HP u potom zoberú Broadsidy. Posúvam sa, prvý mŕtvy Knecht už v prvom kole. Umiera niekoľko skvád scoutov, ale je to prijateľné. Na oplátku mu scoutami mažem skórujúce jednotky Krotov, jedna padne celá, z druhej ostane pár kusov.  Snažím sa ustrielať ďalšie Crisisy s death stary ale podarí sa len jedna, aj to po boltrovej kanonáde od poslednej skvady scoutov.


Za knechtami sa objaví no scatter jednotka s druhým commanderom. Ako to dopadne ?
Deathstara to napáli do Knechta napravo, štít mám vzadu a tak strácam 2HP. Čo je celkom fair. Druhý knecht stráca 2HP na melty od dvoch single Crisisov. A ide streľba na zadné štíty. Do prvého Knechta prejdú štyri (asi glance) a ja hodím - 3, 3, 2 a 1. Mŕtvy Knecht. Streľba do druhého Knechta súperovi nevyjde a dá len dva glance, z ktorých môžete hádať koľko prešlo ? Obidva, lebo 3 a 3 nestačí. 

Ja na oplátku mažem súperovi deepstrikujúcu jednotku crisisov a jednu melta Crisisu. Všetko Knightom (unitu dorazil v close combate). Scouti pri pevnosti zmažú zostatok Krootov a dvom jednotkám sa podarí chargnuť buffmanderovi unitu, v close combate ho držali až do konca hry. Takže Warlord bol už skoro do konca hry save. Podarilo sa mu zmazať Broadsidy (2 nepasnuté 2+ savy z 4 na instakill sú unlucky). Do konca hry už len zbieram kartičky.


Koniec hry.

Hru dohrávam do víťazného konca. Mám trochu viac kartičiek, súper mi zabil málo killpointov a tak tam vyhrávam suverénne, plus mám 3 objektivy proti jeho 1. Nakoniec vyhrávam 16-4. Súperovi ďakujem za hru. Spokojný s výsledkom sa teším na poslednú hru tohto dňa. Moja radosť trvala necelých 15 minút.

Zvyšok teamu uhráva dobré výsledky, Stanovi orkovia rozoberú tri super-heavy a v druhom kole je koniec (hra trvala asi 20 minút aj s deployom), Susko rozoberá Venom spam, Rasťo to naloží Skitariiom a Ondro by uhral veľkú výhru, keby ho súper pustil ďalej ako do druhého kola.

Teamovú tabuľku ale obohacujeme o 2 body a ideme ďalej. Posledná hra prvého dňa čaká.

GAME 03 - Ďábelské olomoucké tvarůžky s vychlazenou plzní (rostery)

Ako kapitán sa stretnete s ťažkými situáciami, ako keď vám po dvoch hrách odíde hráč. Skromne povedané najlepší attaker. A kam išiel ? No v podstate nikam, ležkal na stole po dlhom rozhovore s pánom Beamom. Jimom Beamom. A tak prvé kolo párovania vyzeralo nasledovne: "Stano, chceš Démonov alebo Necronov." Odpoveď: "Neviem." (podnapitým tónom). Ja: "Musíš si vybrať ako prvý defender." Odpoveď: " Na 4+ démonov." Beriem kocku hodím 5 a tak máme prvý pár. 

Potom to ide rýchlo a Rasťovi Tauovia si to rozdajú s Eldarmi s Knechtom, Ondrovi Khorňáci s Wraithami, Susko dostáva Thunderdome SW a DA. A mne ako poslednému ostáva best od the best. Tauovia s novým Stormsurgom.

Prisadnem si k stolu, kde na druhej strane obsedáva Binos, kolega gardista. Pýtam sa ako sa mu darí a s kým hrá. Dostávam tú najabsurdnejšiu odpoveď: "S tebou." No to sme dopadli, dvaja srdiečkársky blob gardisti sa v prvej hre vôbec stretnú s Knechtami a Taumi. Kam ten svet speje. 

No nič, plán je jasný. Vyhrať prvé kolo a v druhom chargovať. Ako to dopadlo ? Stručne, prvé kolo som nevyhral a to ostatné sa odvíjalo od tohto momentu.


Deploy. Myslím, že som urobil chybu a mal som ísť na kraj deploya a bežať dopredu. A dúfať že nahádžem 3++ a dobehnem.

Súper sa s tým nepára. Kopa missile launcherov s ignores cover, rerollom a tank hunterom sa oprie do prvého Knechta, ale na 3++ teraz hádžem nadštandard a tak strácam len 4HP. Čo je celkom solídne. Obe jednotky scoutov v lesoch umierajú. Idem dopredu a napriek 2+ cover savu v lese zabíjam 2 crisis suity. Stormsurge sa zokopáva, nech v ďalšom kole strieľa 2x z každej zbrane.


Traja Knechti. V prvom kole.
Dvaja Knechti. V druhom kole.
Jeden Knecht. V treťom kole.

Vidíte moju chybu na deployi, aj keď neviem či by som agresívnejším deployom niečo dosiahol. To je už len hypotetická otázka. Jednoducho idem dopredu a strácam Knechtov. Scouti prídu, čo to zabijú. A sú zmasakrovaní. Stormsurga vyfne streľbu s D-rakiet, 2 netrafí, jedna dá result 1 a poslednú savnem na 3++. Ale Knechti aj tak umierajú. V treťom kole zatlačím Crisis deathstaru dozadu. To už mám na stole len Warlorda a 5 scoutov (pretože strielať 2x 4D6 rakiet S5AP5 je také ... Tau...). V treťom kole.

Potom radím spiatočku a s Knechtom uťekám čo najďalej. Dostávam sa až do rohu, súper ma ešte v jednom kole zmetie čudným pohybom, ale to nič nemení na tom, že v šiestom kole končím v rohu stola. Uhral som jednu kartičku, nedržím ani jeden objektiv. Mám mŕtvu celú armádu.


End is coming.

Podávam súperovi ruku, myslím, že body sme ani nepočítali a dostávam darček vo forme skóre 0-20. Jediným svetlým bodom tejto hry bolo to, že som ju začínal so skoro plnou fľašou Jamesona, končil no ... nebola prázdna ... ale skoro. Binosovi ďakujem z hru aj pomoc s Jamesonom (aj keď bol gentleman a videl na mne, že potrebujem trochu viac, aby som tou hrou ako tak prešiel). A čo zvyšok teamu ?

Rasťovi Tauovia uhrali remízi proti Eldarom (ktorí nasadili mega eso z rukávu, Warp spiderov, ktorí instakilovali Riptajdy - dve v jednom kole, haha). Ondro uhral remízu s kapitánom Diablom, Susko malú prehru. A ako dopadol Stanko ? Ako inak, naložil démonom 20-0. Muhaha. Takže do teamovej tabuľky si zapisujeme 1 bodík za remízu.

Prvý deň je za nami, výsledky sú trochu pod očakávaním, ale stále to nie je tragédia. Aj keď musím povedať, že dve prehry na nulu ma netešili. Odchádzame si vylepšiť náladu večerou, kde opäť kecáme o hrách a čo nás čaká ďalší deň. Natlačili sme sa poriadne, čo nebolo na škodu. Z pôvodného dobrého plánu ísť si ľahnúť skôr sme sa na kute dostali okolo tretej. Užili sme si party hard sekciu, aj komornejšiu hornú telocvičňu. 

Dozvedel som sa, že na budúci rok musím prísť s nožom (však Potane), že chcem ísť do Lucerny (však Smejky), že sa teším na Veľmi Kritický Turnaj s windalu (však Katchere). A kopu ďalších dôležitých vecí, ktoré jednoducho robia tieto akcie tým pravým. 

Ráno po pár hodinách spánku je tá nedeľná klasika. Káva a toasty v bufete, plánovanie párovania do ďalšieho kola. Taká tá pohodka. 

GAME 04 - EE´s Tryhards (rostery)

Párovanie prebieha celkom podľa plánu až na Suska, ktorý dostane Tau s Stormsurgom. Mne prischnú Eldari s motorkami a Wraithknightom. Uvidíme čo s tým spravíme. Opäť prehrám hod o prvé kolo a tak sa súper deployne. Vyložím sa ja a neukradnem iniciatívu.


Deploy.

Streľba ide do Warlorda, ale z boku nepadajú šestky na glance tak ako tyranidom v prvej hre, a Wraithknight boostnutý kúzlami aj trafí, ale nedáva šestky a tak všetko savnem na 3++. Ja rozdelím formáciu, Warlord v strede a pravý knecht sa vydajú loviť motorky, ktoré sa úplne neschovali za skalu a vďaka plackám ich zredukujem na posledný kus. Ľavý Knecht ide po druhých motorkách a úspešne ich premaže.


Rozdelenie sily.
Wraithknight opäť nič neurobí (žiadne šestky). Z rezerv mi prídu skoro všetci scoouti, a tak akurát, pár unít na jednu stranu, pár na druhú. Na tej pravej prežije posledný biker streľbu a dá za sebou 14 3+ armour savov. Wow. Druhá strana je taká rozpačitá. Osamotený Knecht chargne bikerov a ostane locknutý v cc a tak sa kryje pred streľbou.


Skrytý v cc. Wraithknight ide dopredu.

Súper kúzli opäť invisibilitu na Wraithknighta, dáva tri úspechy a ja na šiestich kockách dávam deny. Uf. Na overwatch pretlačím od Warlorda 2W do Wraithknighta (mal rerollovateľný 4++), ale to je všetko a už trochu poničený Warlord umiera. Výbuch nič nerobí. Ĺavý Knecht finišne motorkára a konsoliduje k Wraithknechtovi. 


Už bez warlorda.

Knecht naľavo ide nakoniec pomôcť Scoutom do cc s moto kúzelníkmi, ktorých premaže na posledného. Ten napravo sa odhodlane vrhne pomstiť svojho Barona. Wraithknight mu najskôr nasolí 4HP dole. Ja idem s D-čkom, dám tri hity a na result hádžem jednu šestku. Papa.


Všetky nebezpečné unity Eldarov sú mŕtve.
Koniec.

Ja ešte domažem čo sa dá, scoutami poberiem kartičky za objektivy a ide sa počítať. Vyhrávam na objektivy, mám trošku viac na kartičkách a mám ak vyššie killing ratio. Takže po súčte je to výhra 16-4 pre Muchotrávky. Súperovi ďakujem za hru.
Teamu sa nedarí zle a okrem Suskovho ragequitu v druhom kole to zvyšok pekne dáva. Stanko štandardná dvacka, Ondro s jeho epickým momentom, keď jeho Bloodthirster umiera v cc so Stompou, ale na oplátku jej nadelí 4 šestkové resulty s D-čkovou sekerou. Rasťo si moc proti horde necronom nezahral, ale body sú v náš prospech. A tak si pripočítavame do tabuľky 2 bodíky.

GAME 05 - Loosers from WHFB (rostery)
A s turnajom sa rozlúčime s hrami proti Nazghulovcom. Párovanie nejako zvládneme, ja na záver dostávam Thunderdome list. Ach jaj to zas bude. Štandardne prehrávam hod o prvé kolo a tak po deployi ideme na to. Vravím si teraz alebo nikdy a na ukradnutie ini hádžem 6.

Na úvod nascoutujem mariňákmi a na jednu streľbu zabijem pár sestier, ktoré utečú zo stola. Zmažem aj skvadu nepriateľských scoutov. Zvyšok streľby ide do deathstary a nejakými zlými rollmi od súpera uchmatnem pár woundov tank lordom.


Thunderdome vs. Knechts.

Nakoľko súper scoutoval, nemôže ma chargovať, streľba je nulová. Ja na oplátku idem jedným z Knechtov obchvatom do chrbta deathstary. Scouti sa pritlačia k deathstare, nastrieľajú ju pistolami a ide mohutný charge. Natlačenými scoutami vytlačím pár charov s pw fistami, aby nemohli udierať do Knechtov. A ideme do teho. 


Silné melee.

Melie sa to melie. Ja Knechtami nezabijem ani jedného lorda, ale vykape väčšina DA Blackknightov. Lordi idú naspäť, a tu sa stane malý zázrak a Warlord prežíva s 3HP, parťák po jeho pravici s 1HP. Zadný Knecht vypadne z cc a musí dochargovať. Rozhodujúcim okamihom sa stávajú stompy, kde na 5 kockách hádžem 3 šestky a odparujem 3 Lordov. Uff. V ďalšom kole cc potom padnú aj nejaké hity na D-čkach a porúča sa štvrtý lord a aj Iron Priesti. Na oplátku mi umiera jeden Knecht.


A útoky na Warlorda s pw fistou znamenajú ...
... že prežije s posledným HP a ustompuje zvyšok otravnej unity.

Po tom ako sa rozplynie deathstara (musím povedať že Game of Sixies by to vystihlo, potom ako som hodil 4x šestkový result na stompu, 1x šestkový result na D-čko a ukradol ini) mi súper podáva ruku. V poslednej hre som si teda ukradol výhru 20-0. Súperovi ďakujem za hru, najmä za to ako zobral to šestkové peklo.

Zvyšok mužstva uhráva tak na preskačku, Rasťo dostáva od Gladiusky, Ondro od Venom Spamu, Stano nadelí svoju štvrtú dvacku a Susko uhrá ľahkú výhru nad Tyranidmi s CH:SM (to bolo plaču čo on s tým urobí). Do tabuľky to znamená 1 bod.

Koniec. 

Po zrátaní bodov bolo poradie nasledovné:
1. miesto - Team Jagiello - 299 bodov,
2. miesto - Team Ojebe - 286 bodov,
3. miesto - Gorny Slask - 279 bodov,
4. miesto  Team Austria - 278 bodov,
5. miesto - Ďábelské olomoucké tvarůžky s vychlazenou plzní - 267 bodov, 
6. miesto - Silesian Champions - 257 bodov,
7. miesto - Komberská prasata - 255 bodov,
8. miesto - Slovakia Boyz - 254 bodov,

zvyšok nájdete v tejto prehľadnej tabuľke.

Čo dodať záverom ? Z pohľadu mňa ako hráča, mrzí ma že som si s listom nezahral nejakú tu prípravnú hru pred turnajom, zoznamovať sa s armádou počas hier je dosť ... no nie to pravé orechové. Tie dve dvacky mohli dopadnúť možno trochu lepšie, agresívnejšia hra by možno bola viac na mieste.

Z pohľadu ako kapitána som spokojný. Rostre, ktoré sme doniesli neboli ten "internetový" tip top, čo sa prejavoval v copy pastoch všade navôkol, mali svoje čaro a aj svoju silu. Doplatili sme predovšetkým na málo odohratých hier. Musím oceniť nášho MVP - IronMaidena -, ktorý si toto ocenenie s nahratými 98 bodmi zo 100 zaslúži.

Poďakovania:

1. na prvom mieste musím zložiť klobúk (a možno aj od úcty pokľaknúť) organizátorom - Goranovi a Sihaje (plus teda ďalším členom realizačného teamu), zvládnuť toľko ľudí, pripraviť všetky veci (od sheetov až po luxusné tactical kartičky), zabezpečiť priestory, stoly, terény, bufet, to si jednoducho pýta absolutórium, lebo obyčajné poďakovanie mi prijde také ... nevhodné, takže ...
OBROVSKÉ ĎAKUJEM 
(nielen za seba, ale za celý team).

2. môjmu teamu, za to čo predviedli, menovite Stanovi za zvládnutú rolu ťahúňa, Suskovi za dobré výsledky (lepšie ako s chaosom minulý rok, aj keď ragequit proti Tauom nás stál lepšie konečné miesto), Ondrovi, ktorý vyťahal asi najviac zlých matchupov (ale nasoliť Stompe 24+4D6 HP v jednom cc, na to sa bude spomínať dlho) a Rasťovi, že si po roku opäť našiel čas na teamový W40k (na budúci rok budeš viac trénovať, povinne !!!). Najmä však vysoko oceňujem teamového ducha, ktorý bol tento rok fantastický,.

3. Zlordovi, za zapožičanie tria Imperial Knechtov, bola radosť s nimi hrať.

4. všetkým účastníkom turnaja (od party hard sekcie cez komornú stredovú až po bufet) za výbornú atmosféru počas (musím priznať, že tento rok na mňa dopadla kríza, a vôbec sa mi na GTTT nechcelo, ale nakoniec som opäť zistil, že je to jednoducho akcia, ktorá patrí do kalendára každého W40k wargamera) a rád som vás všetkých po tých pár mesiacoch od Karaku opäť videl a pokecal. Narok sa radi zúčastníme znovu. Dúfam, že v hojnejšom počte čo sa slovenských teamov týka.

Tak ste to nakoniec zvládli, všetko bolo napísané. Ďakujem za pozornosť.

+++ Alessan +++

2 komentáre:

  1. Hezký report. Jen jedna drobnost - super heavies nemají overwatch.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Mno, za normálnych okolností nie. Ale Baron a všetci Knechti z Baronial Courtu do 12" od neho môžu overwatchovať (a majú counter-attack). Spomenul som si na to náhodou v jedinej hre kde som to aj použil.

      Odstrániť