utorok 17. apríla 2018

Drukhari vs. Black Guard (1.250 pts.)

Stehmahr III Campaign - Game 02

Stehmahrská kampaň pokračuje. Tentoraz opäť hernou časťou. A hneď proti novo codexovým Druhkhari (pre staršie narodených Dark Eldarom). Rýchla a mobilná armáda. K môjmu listu na 1k bodov pridávam malý invkizičný detachment s Ordo Xenos invkizítorom, 4 acolytmi s hotshot lasgunmi a dvoma assassinmi - Everssor a Callidus.

Oproti men stoja tri patrol detachmenty. Prvý s Archonom a 9xKabalitmi v Raidery. Druhý so Homunkulom s 10x wrackmi a Talosom. Tretí so Sucubusom, 9x wychkami v Raidery, 10x helionmi, 7x reavermi a lietadlom s lancami. Každý detach mí nejaký pekný bonus s obsession. Biky sú rýchle ako sviňa, majú charge po advance, wrackovia majú T5, atď.

Misia je z chapter approved. Ťahá sa 6 kariet na ruku. Keď splním alebo vyhodím všetky karty, môžem ťahať 5 ďalších, keď splním všetky, ťahám 4 ... Deploy klasika dawn of war. Súper sa vyloží prvý, má +1 a ... vyhráva. Hráme itc klar, že spodné poschodie je nepriehľadné.

Dávam sa čo najďalej od bikov (lebo majú neskutočný threat range), obsadzujem ruinu skoro so všetkým čo mám), dozadu k objektivu dávama acolytov.


Súper má na všetko pekne rozprestrené v strede stola.


Nainfiltrujem dopredu Agressorov s Champom. Hádam poslúžia ako distraction na prvé kolo a spomalia toto krídlo. 


TURN 1

Súper sa vrhne na infiltrátorov. V strelbe od lietadla, hellionov a Raideru prichádzam o 1 agressora. Charge. Prvý ide Raider o dostane flamrové bukakela vianoce, ostáva mu posledný wound. Dorazí ho fista od agressora, umrú 4 wychky a vystúpia do ruiny. Šampión potom nakrája pár hellionov, rovnako ako druhý agressor. 

Na flanku nasadím everssora aby pomohol odľahčiť infiltrátorov. Chargnem a ... zabijem 1 wychku. Ach jaj. Na oplátku prichádzam o assassina. 


Zvyšok streľby je neefektívný a prichádzam asi o 2 intercessorov. Ja sa pohnem dopredu so scoutami a Intercessormi. Streľba do motoriek na strede stola s plasmami. Súper zahrá stratagem na -1bs a ja z prvých 4 plasiem upálim 4 plasmičov. Umre 1 motorka. Všetko sypem do motoriek a zabíjam ešte 2. Well. Toto nedopadlo dobre (navyše si v ďalšom kole spomeniem, že tam bola vlajka do 6", takže si plasmiči mohli ešte raz vystreliť na 3+, ach jaj).


TURN 2

Motorky preletia do charge range ku charom. Dopredu sa hrnie talos aj raider s archonom, Umiera pár Intercessorov. 


Hellioni si fall backnú (čo bola podľa mňa chyba), najskôr chargujú wychky ale na plamenný overwatch umrú. Nasleduje sucubus, ale ten skončí tak isto mŕtvy.


Motorky potom chargnú kapitána. A ten ich nemilosrdne pobije do poslednej.


TURN 3


Talos chargne Intercessorov a premaže ich až na seržanta. Vpravo prichádzam o acolytov, ktorí nemali proti wrackom žiadnu šancu. Ale objektiv zahrali a tak už na tom toľko nezáležalo.


Charaktery sa oprú do Talosa ale  nedarí sa na 5+ urobiť žiadny wound. Potom sa opre kapitán s gauntletou a prejde mu 1 wound za 3D. No ide to pomaly.


Do boja sa pripojí Archon, ale vďaka dobrým savom to kapitán ustojí. Na oplátku ničím Raider a chainswordami aj Archona (ten prišiel o 2++ a potom to už išlo jedna radosť).


Talos je stále osina v zadku. Nie a nie preraziť tú jeho vysoku T. Ale aspoň sa ani jemu nedarí zabijáť mi chary. Ešte som na ľavom krídle prišiel o scoutov, ktorý roztrhali Hellion. Tie si potom podal champion.TURN 4

Kabality si fallbacknú. V ruine prichádzam o servitorov a lietadlo tak môže lancovať kapitána. Nahádžem ale 4++. Vzadu bojuje Homunculus s Calliduskou, ale potom ako ňou nič neurobím ju wrackovia roztrhajú na kusy. Talos zabije vlajkonosiča a bude treba doplniť rady. 


Kapitán sa vydá prenasledovať Kabalitov. Niektorí umrú na streľbu, niektorí na close combat a zvyšok potom na morálku.


Na Talosa zavesím championa a techmariňáka. Lieutenant ostáva na poslednom wounde. Nakoniec sa trafí techmarín so servo armou a zoberie monštru posledné 3W.


TURN 5

Lietadlo odpaľuje z objektivu posledného Agressora, ja sa hrniem na súperove posledné modely na zemi. Homunkula a wrackov. Kapitán si vyšliapne na charaktera ale ten prežíva s posledným woundom. Wrackov ani nechargujem, lebo za 1 kolo by som ich nerozfrézoval a pre záverečnú už len dohrávame čo sa oplatí.GAME OVER

Konečný stav.

Black Guard 11 (first blood, slay the warlord a 9 obj. kartičiek) : Drukhari 11 (11 ojb. kartičiek)


Napínavá hra až do konca. Mal som obavu z tých malých detachmentov, ktoré dávali jednotkám v nich super bonusy. Ale nakoniec to nedopadlo až tak zle. Odhliadnuc od toho, že som opäť išiel druhý. Začínam si na to už zvykať.

Opäť ma prekvapili Agressory s Championom, celkom dobre sa dopĺňajú a ak sa dostanú do kombatu tak aj čo to nakrájajú. Kapitán v Gravise opäť úradoval a potvrdil, že do čoho nabehne, tak má veľký problém s prežitím. Jednoducho ten model zbožňujem. A s relikovým armourom a warlord traitom na reroll chargu a bonusoý útok v chargi je celkom nebezpečný.

Inkvizičný detachment bol skôr na okresu. S assassinmi som nahádzal žumpu, inkvizítor si ani nevystrelil a acolyti sa porúčali v druhom kole. Ale ... dám im ešte šancu. Vo fluffe pre kampaň si vždy nájdu miesto.

Súperovi ďakujem za hru a teším sa na ďalšie. Next time hádam proti chaosu. Ďakujem za pozornosť.

+++ Alessan +++

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára